Зусиллями «Депутатського контролю» учні 4 та 7 класів нарешті отримають підручники

Зусиллями «Депутатського контролю» учні 4 та 7 класів нарешті отримають підручники


Міністерство освіти і науки України після звернення народних обранців із «Депутатського контролю» вжило заходів щодо системного і оперативного забезпечення підручниками українських учнів 4 та 7 класів.

Зазначимо, що відомство відкрило спеціальний єдиний рахунок у головному управлінні держказначейства м. Києва (закріплений за Інститутом модернізації якості освіти) для видання, придбання, зберігання та доставку посібників. Але у вересні 2015 року не всі школярі змогли успішно розпочати навчання через недосконалий механізм забезпечення підручниками.  На місцях батьки учнів 4 та 7 класів скаржилися на відсутність потрібних книг та вимогу вчителів придбати їх за власний кошт.

«Депутатський контроль» кілька разів звертався до профільного міністерства з проханням вирішити цю проблему якнайшвидше. Наразі, облдержадміністрації вже отримали реквізити рахунку та відповідні роз’яснення щодо механізму його функціонування. Про це Міністерство повідомило народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль», Сергія Євтушка.

Чиновники також проінформували про те, що держбюджетом на видання 50% від потреби підручників для 4 та 7 класів загальноосвітніх шкіл (а це 6,051 млн. посібників) передбачено трохи більше 245 млн. гривень.

Інститут модернізації освіти вже провів конкурсні торги та закупив 6,047 млн. книг – майже весь потрібний тираж – за 168 млн. гривень.

«Укладено угоди на видання 220 найменувань підручників  накладом близько 5,6 млн. примірників – 92% всієї потреби – на суму майже 149 млн. гривень. 140 назв на суму 77 млн. гривень уже проавансовано. Щодо видання решти 8% книг проводяться підготовчі роботи. Передбачається, що це буде 109 назв підручників тиражем 473,6 тис. примірників, що вартуватимуть 19 млн. гривень», – повідомляють у Міносвіти.

На сьогодні в освітян є план-графік поставок посібників у регіони, за яким вже працюють 3 перевізники. У МОН України пообіцяли, що до кінця грудня всі департаменти освіти облдержадміністрацій отримають визначену кількість книг.

«За Конституцією України навчання в загальноосвітніх школах, у тому числі і забезпечення відповідними матеріалами, є безкоштовним та доступним. Тому процес забезпечення підручниками має бути налагоджений максимально чітко. Недопустимо, щоб учні стали заручниками ситуації, що склалася, через відсутність механізму перерахування коштів на видання, зберігання та доставку підручників з місцевих бюджетів і невизначеність фінансових і  юридичних  взаємовідносин між МОН України, Мінфіном та Держказначейством», – переконані в «Депутатському контролі».