Знищення бізнесу у Києві: Депконтроль вимагає від прокуратури розслідувати дії податківців

Знищення бізнесу у Києві: Депконтроль вимагає від прокуратури розслідувати дії податківців


 

Представники МДО “Депутатський контроль” направили звернення прокурору міста Києва Роману Говді з приводу ситуації київського підприємця, що заявляв про знищення його бізнесу податківцями.

Нагадаємо, раніше на гарячу телефонну лінію Депконтролю звернувся підприємець Лещенко С.Б., який заявив про незаконне вилучення майна службовими особами податкової міліції ДФС Оболонського району. Заявник займається роздрібною торгівлею через Інтернет та перебуває на спрощеній системі оподаткування.

За його словами, 9 лютого службові особи податкової міліції здійснили обшук йогоскладу та вилучили належні йому товари.  При цьому, як стало відомо, самого Лешенка до проведення слідчих дій не допустили. У подальшому, вищевказані службові особи, на підставі цієї ж ухвали, повторно, зрізавши замки складу підприємця, безпідставно зайшли до вказаного приміщення та вилучили іншу частину товарів, що в ньому зберігалися.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 235 Кримінального процесуального кодексу України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Жодного протоколу про проведення слідчих дій та опису вилученого майна підприємцю не залишили. Загалом було вилучено товарів на суму 1,6 млн грн, зокрема: харчової продукції, одягу, білизни, спортивного інвентаря.

Наявна інформація дає підстави вважати, що досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється щодо суб’єктів господарювання, з якими ФОП Лещенко С.Б. ніколи не мав жодних фінансово-господарських взаємовідносин. На переконання підприємця, із фізичним знищенням товарів буде остаточно знищено його бізнес.

Депутатський контроль закликає прокуратуру провести перевірку фактів, що можуть свідчити про порушення конституційних прав фізичної особи-підприємця Лещенка С. Б. та незаконне вилучення майна службовими особами податкової міліції ДФС Оболонського району м. Києва. У разі виявлення фактів, що свідчать про правопорушення вимагаємо вжити відповідних заходів прокурорського реагування та притягнути винних осіб до встановленої законом відповідальності.

“Вважаємо неприпустимим протиправний тиск податкової міліції. Замість того, щоб протидіяти фінансовим злочинам, працівники цього органу самі часто порушують закон. Саме з такими “наглядачами” Депконтроль веде боротьбу“, – підкреслив Голова Секретаріату МДО “Депутатський контроль” Вадим Руденко.


Телефон “гарячої лінії”:
044 251 6060
Е-mail: anticor@depcontrol.org
Також ви можете надіслати своє звернення та документи на адресу:
01001, Київ, вул. Грушевського, 10