Завдяки Депконтролю відкрили кримінальну справу за розкрадання бюджетних коштів на Сумщині

Завдяки Депконтролю відкрили кримінальну справу за розкрадання бюджетних коштів на Сумщині


Прокуратура Сумської області відреагувала на звернення МДО “Депутатський контроль” щодо можливої розтрати бюджетних коштів посадовцями у Ромнах під час держзакупівель. Як повідомив в.о.прокурора області І. Сидоренко, місцева поліція за депутатським зверненням розпочала досудове розслідування у двох кримінальних справах за фактом заволодіння бюджетними коштами службовими особами відділу освіти Роменської міської ради.

Також слідчі розслідують провадження за фактами використання підроблених документів під час закупівлі для обладнання класів на суму 420 тисяч гривень.

“Наразі вживаються всі заходи для всебічного, повного і неупередженого встановлення всіх обставин кримінальних правопорушень”, – повідомили у прокуратурі.

Відмітимо, раніше народним депутатам завдяки сайту системи публічних закупівель ProZorro стало відомо про можливу розтрату коштів посадовцями Сумської області. Зокрема, на порталі були оприлюднені звіти про договори держзакупівель Відділу освіти Роменської міськради на суму понад 1 794 221 грн. протягом 26-27 грудня 2016 року.

Відповідно до наявної інформації, предметами державних закупівель були водонагрівачі, меблі, мультимедійні системи, спортивні інвентарі та багато іншого.  При цьому, дізнатись, що саме було придбано неможливо, адже у звіті відсутні відомості про предмети закупівлі.

Проте, варто відзначити, що одну придбану позицію, а саме – спортивний комплекс “Ростишка”, вдалося знайти. У мережі Інтернет цей комплекс коштує приблизно 2 320 грн., проте за наявною інформацією, Відділ освіти витратив 13 650 грн.