За зверненням «Депутатського контролю» поліція з’ясовує, чому ДФІ не може контролювати використання  держкоштів «Київенерго»

За зверненням «Депутатського контролю» поліція з’ясовує, чому ДФІ не може контролювати використання держкоштів «Київенерго»


Після звернення «Депутатського контролю» Київська поліція відкрила провадження на посадовців «Київенерго» за перешкоджання перевірки їх діяльності Держфінінспекцією. Таку інформацію отримав від правоохоронців народний депутат, член Міжфракційного об’єднання Максим Поляков.

Держорган сам звернувся до парламентаря із проханням посприяти вирішенню цієї ситуації, адже перевірити «Київенерго» на предмет раціонального використання ним бюджетних коштів інспекція не в змозі. Зазначимо, що підприємство отримало гроші в якості субвенцій на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію і водопостачання для населення.

Така таємничість, гадають фінінспектори, може свідчити про те, що «використання субвенції може бути нераціональним або ж і взагалі це –  незаконне виведення бюджетних коштів». До речі, у 2015 році поза державним контролем опинилося 3 млрд. гривень, а з 2008 року (відколи керівництво «Київенерго» не допускає ДФІ)  – взагалі 7,8 млрд.

Інспектори повідомили «Депутатський контроль», що раніше самостійно зверталися до правоохоронців, але на вирішення питання не дочекалися. Тепер сподіваються на допомогу парламентарів.

«З огляду на вищезазначене, дії керівництва «Київенерго» можуть трактуватися як перевищення службових обов’язків та вчинення можливих злочинів проти авторитету органів державної влади. Відмова допустити Держфінінспекцію до перевірки може свідчити про незаконні махінації, що потребують втручання правоохоронців», – наголошує Максим Поляков.

Наразі, поліцією розпочато досудове розслідування, про результати якого «Депутатський контроль» обов’язково проінформує.