Європарламент підтримав безвіз для України: коментарі членів Депконтролю

Європарламент підтримав безвіз для України: коментарі членів Депконтролю


На засіданні у Страсбурзі 6 квітня Європейський парламент підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС. Відповідне рішення підтримав 521 європарламентар, проти – 75, утрималися – 36.

Безвіз для українців тепер мають схвалити у Раді ЄС. Перед цим затвердженням, за процедурою, рішення мають підтримати посли Євросоюзу. За повідомленнями ЗМІ, посли ЄС розглянуть це питання 26 квітня. Очікується, що безвіз для України фактично може набути чинності на початку червня.

“На порядку денному тепер забезпечити українському бізнесу вільний і необмежений доступ до європейського ринку, а громадянам – можливість вільно конкурувати з європейцями на ринку праці, гідно відчувати себе в країнах ЄС в ділових поїздках і на відпочинку”, – прокоментував рішення Європарламенту член Депконтролю Борис Козир.

Депутат Ігор Артюшенко відзначив, що сьогоднішнім рішенням світ визнав обраний Україною шлях і її прагнення до змін. “На відміну і від української “зради”, і від п’ятої колони Москви, європейська спільнота бачить успіхи нашої країни на шляху до цивілізованого світу”, – підкреслив парламентар.

“Це крок, який дозволяє Україні позбутися від радянського минулого. Однозначно, ми відходимо від агресора і його сфери впливу. Буду сподіватися, що будуть ухвалені ще додаткові рішення, які потрібні”, – зауважив позафракційний депутат Віталій Купрій. Він висловив упевненість, що поїздки українців Європою дозволять громадянам переконатися, що Україна вірно рухається у проєвропейському напрямку.

У свою чергу, член Депконтролю Олена Масоріна нагадала на своїй сторінці у Facebook, що у Верховній Раді давно зареєстрований законопроект №4030 про введення візового режиму з Російською Федерацією.