Яким має бути новий Генпрокурор?

Яким має бути новий Генпрокурор?


Нещодавно Парламент проголосував за відставку Генерального прокурора України. Чутки про те, хто обійме вакантну посаду швидко розлітаються всесвітньою мережею. На офіційному сайті Генпрокуратури вже з’явилися кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду.

Яким критеріям має відповідати новий Генпрокурор на думку народних депутатів, членів МДО «Депутатський контроль»?

 

 

сид240«Генпрокурор має бути принципово чесною, відкритою та прозорою персоною. Щодо кваліфікації – безперечно професіонал, а не вуличний і необізнаний. Крім цього, Генпрокурор не повинен мати відношення до жодної політичної сили. А також він має бути непідконтрольний Президенту і Прем’єр-міністру».

 

 

 

 

сид240 «Відбір або конкурс на посаду Генерального прокурора має бути таким, щоб викликав довіру українців. Призначення має повернути цю довіру до прокуратури, незалежно від нового прізвища. Мені хотілося б бачити на посаді того, хто б не ховався, а відкрито йшов до людей, хто б викривав факти публічно й неупереджено. А щодо особистих якостей, то Генпрокурор має бути совісним і щирим по відношенню громадян й незалежним від влади».

 

 

 

сид240«На маю думку, 3-ма важливими якостями має володіти новий Генеральний прокурор: 1 – порядність, 2 – професійність, 3 – бажання зробити прокуратуру, яка б відповідала демократичним стандартам. Це повинна бути політично незалежна людина. Адже якщо Генпрокурор комусь або чомусь підпорядковується, то він не зможе реалізовувати й виконувати свої основні завдання. Його мета – служити закону, а не чиновникам чи політикам. Генпрокурор має працювати на користь суспільству, а не конкретної особи чи політичної сили».

 

 

 

сид240«На мою думку,  першочергово Генпрокурор має бути професіоналом своєї справи, який знає завдання і розуміється на тонкощах роботи відповідного відомства. Це повинна бути людина з підвищеним почуттям справедливості й відповідальності, яка ставить інтереси суспільства вище своїх особистих. Єдиний орган, який може його контролювати – це Верховна Рада України. Саме перед обранцями народу він має звітувати про результати своєї роботи. І звісно, для обрання кандидата на цей пост має бути проведений відкритий конкурс».

 

 

 

сид240

«Хочеться вірити, що новий Генпрокурор буде принциповим, готовим діяти радикально, неупереджено. Серед ключових якостей цієї особи має бути професійність, деполітизованість, рішуча налаштованість на реформування інституту прокуратури. Має бути людина, яка готова ламати стару недієздатну систему та звички минулого, якій довіряє українське суспільство. Адже країні потрібні нестандартні рішення і радикальні кроки».

 

 

 

Нагадаємо, що наприкінці березня з посади Генерального прокурора України було звільнено Віктора Шокіна. Новим виконуючим обов’язки призначено Юрія Севрука