Віталій Купрій змусив НАБУ розпочати розслідування щодо посадовців НКРЕ

Віталій Купрій змусив НАБУ розпочати розслідування щодо посадовців НКРЕ


Член Депконтролю Віталій Купрій, шляхом подання відповідної заяви до НАБУ, змусив Національне антикорупційне бюро розпочати досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями цієї Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), через так звану формулу “Роттердам+”.

Нагадаємо, що в результаті застосування цієї формули передбачалося, що Україна позбудеться залежності від антрацитового вугілля з окупованих територій Донбасу, купуючи імпортне паливо.

Незважаючи на це, держава продовжила закуповувати його на непідконтрольних територіях, та й ще по світовим цінам. “Це призвело до того, що споживачі тепло- та електроенергії необґрунтовано переплатили приблизно 10 мільярдів гривень. Але найбільше завдяки цій корупційній схемі збагатилися теплогенерувальні компанії ДТЕКу, які належать олігарху Рінату Ахметову. Відповідальним за організацію цих закупівель є Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, який не виконав покладених на нього обов’язків” – наголосив Віталій Купрій.

При цьому член Депконтролю закликав директора НАБУ Артема Ситника припинити цю корупційну оборудку, за яку платять всі українці.