Віталій Купрій заявив про масштабні махінації в “Укренерго”

Віталій Купрій заявив про масштабні махінації в “Укренерго”


Неефективна робота керівництва державного підприємства “Укренерго” призвела до нецільового та нераціонального використання коштів, повідомив народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Віталій Купрій.

Зокрема, парламентарю з листа Міністерства енергетики та вугільної промисловості стало відомо про протиправні дії очільників національної енергетичної компанії у 2015-2016 роках.

За його даними, кошти тарифу не спрямовувалися в повному обсязі на виконання Інвестиційної програми для модернізації обладнання. Так, у 2014 році спрямовано коштів на суму 1794,03 млн. грн., виконання Інвестиційної програми склало 85,2 %, у 2015 році 5197,76 млн. грн. – 48,8%, за 9 місяців 2016 року 2816,44 млн. грн. – 54,2 %.

Таким чином, було не освоєно капітальних вкладень за 2015-2016 роки на загальну суму 4455,62 мільйони гривень.

“А це недоінвестоване та недомодернізоване обладнання. Неспроможність встановити нові лінії електропередач в обхід зони АТО. Не використана можливість позбавити Україну залежності від постачання електроенергії з ТЕС на окупованих територіях, зокрема, з Старобешівської ТЕС у район Маріуполя”, – прокоментував Купрій на своїй сторінці у  Facebook.

Він також повідомив про те, що з травня 2015 року “Укренерго” розпочала розміщувати кошти на депозитних рахунках і станом на 30 вересня 2016 року сума, накопичена на депозитах, склала майже два мільярди гривень.

Парламентар підкреслює, що у результаті дій керівництва “Укренерго” страждають звичайні споживачі електроенергії, які отримують менш якісні послуги. Також ставиться під загрозу безперебійне функціонування Об’єднаної енергетичної системи України, що в умовах надзвичайного стану в енергетиці є критичним та створює значну соціальну напругу серед населення.

Народний депутат звернувся до Генпрокурора Юрія Луценка, директора НАБУ Артема Ситника та Міністра МВС Арсена Авакова з заявою про кримінальний злочин т.в.о. директора “Укренерго” Всеволода Ковальчука та інших посадовців державного підприємства.

“Вимагаю провести належне досудове розслідування, за результатами якого притягнути всіх винних до кримінальної відповідальності за зловживання службовим становищем і розтрату державного майна. Махінації в електроенергетиці мають бути зупинені!”, – зазначив Віталій Купрій.

Нагадаємо, раніше Віталій КУпрій повідомляв про те, що бездіяльність керівництва Укрзалізниці завдала компанії збитків на 74 млн грн.