Купрій закликає ГПУ розблокувати роботу “гарячої лінії” Депконтролю

Купрій закликає ГПУ розблокувати роботу “гарячої лінії” Депконтролю


Народний депутат України, член Міжфракційного об’єднання “Депутатський контроль” Віталій Купрій закликав генерального прокурора України Юрія Луценка розблокувати роботу “гарячої лінії” Депконтролю.

Відзначимо, що 20 лютого у офісі МДО “Депутатський контроль” відбулися безпідставні обшуки з вилученням оргтехніки та засобів комунікації, чим було паралізовано функціонування “гарячої лінії”, яка надає правову допомогу громадянам.

Невідомі в масках та з автоматами фактично затримали усіх співробітників та гостей офісу, зібрали їх у одній кімнаті, заборонили виходити та користуватися мобільними телефонами. Зокрема, через дії слідчих була зупинена робота “гарячої лінії” МДО “Депутатський контроль”, на яку кожного дня надходять дзвінки десятків громадян, у тому числі, зі скаргами на протиправні дії силових структур.

У діях силовиків, які були присутні у офісі під час обшуку, виявлено цілу низку порушень. Так, згідно ухвали Печерського районного суду, було надано дозвіл на проведення обшуку по вул. Грушевського, 10, але не було надано спеціального дозволу на обшук приміщень народних депутатів України, які є орендарями обшукуваних кімнат.

Також до приміщення постійно заходили невідомі громадяни, чим порушували цілісність обшуку та його єдність.

При цьому, згідно зі ст.236 КПК обшук повинен проводитися в той час, коли завдається найменша шкода звичайному режиму роботи організації (ч.2). І ні КПК, ні інші норми законодавства не зобов’язують організацію припиняти свою діяльність на час проведення обшуку.

Група осіб, більшість з яких не представилися та не повідомили, на яких підставах увірвалися до приміщення, проводила вилучення ноутбуків, статутних документів організації та інших документів, які навіть опосередковано не відносилися до зазначених в ухвалі та вилучались за хаотичним принципом.

При проведені опису вилученого майна не вказувалось місце/ офіс/кімната, з якої його вилучали. Протягом півтора годин слідчі не пропускали до приміщення адвоката.

гпу 1 гпу 2

гпу 3

Направив Генпрокурору звернення з вимогою повернути обладнання, яке необхідне для роботи гарячої лінії по боротьбі з корупціонерами. Панове правоохоронці, важко знайти чорну кішку в темній кімнаті, особливо коли її там немає! Шукайте державну зраду в іншому місті!“, – заявив Віталій Купрій.

Спіробітники “Депутатського контролю” докладають усіх зусиль, щоб повністю відновити  роботу “гарячої лінії”.

Нагадаємо, раніше Депконтроль ініціював перевірку порубки лісу на Чернігівщині за результатами роботи “гарячої лінії”.

liniya-6


Телефон “гарячої лінії” для захисту бізнесу:

044 251 6060

Е-mail: anticor@depcontrol.org

Також ви можете надіслати своє звернення та документи на адресу:

01001, Київ, вул. Грушевського, 10

Читайте також: “Гаряча лінія” Депконтролю для захисту бізнесу: перші підсумки