Віталій Купрій виступив за націоналізацію “дочок” російських банків

Віталій Купрій виступив за націоналізацію “дочок” російських банків


Якщо Україна дозволить російським банкам продати їхні дочірні структури на території нашої держави, то втратить можливість отримати компенсації за збитки, яких Росія завдала нашій країні в анексованому Криму та на Донбасі. Таку думку в коментарі каналу 112 висловив народний депутат, член Депконтролю Віталій Купрій.

“Україна втратила в Криму активи на мільярди доларів і веде в Стокгольмському та Гаазькому арбітражах процеси, щоб компенсувати втрачене. І якщо ми зараз дамо змогу Росії вивести кошти з України, то будемо позбавлені можливості повернути їх у судовому порядку”, – заявив парламентар.

Він зазначив, що санкції, запроваджені нещодавно українською владою проти російських фінустанов, є неефективними та потребують розширення за рахунок арешту активів та заборони на продаж цінних паперів. Крім того, російські банки зможуть обійти заборону на виведення капіталу, яка міститься в переліку обмежень.

“Схема вже розроблена і погоджена і на Банковій, і в НБУ. Але вона дає змогу Росії уникнути відповідальності за анексію Криму й ті збитки, яких вона завдала Україні на Донбасі”, – вважає політик.

На його думку, необхідно націоналізувати активи російських банків. Цього можна добитися або шляхом ухвалення відповідного законопроекту, або в міжнародних судах.

Віталій Купрій також висловив переконання, що патріотично налаштовані українці мають запровадити власні санкції проти російських банків та припинити з ними співпрацю.

Нагадаємо, раніше заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що всі банки з російським державним капіталом в Україні ведуть переговори про продаж своїх активів.