Віталій Купрій: “Служба безпеки повинна перевірити не тільки АТБ, а й усі подібні структури”

Віталій Купрій: “Служба безпеки повинна перевірити не тільки АТБ, а й усі подібні структури”


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Віталій Купрій заявив, що правоохоронці повинні перевірити усі українські мережі, які ведуть бізнес на окупованих територіях. Про це парламентар заявив у ефірі 24 каналу.

Зокрема, Купрій звернув увагу на те, що СБУ уже почала перевірку торгової мережі “АТБ-Маркет”, з приводу якої члени Депконтролю зверталися до органів влади раніше.

Як повідомлялося, АТБ продовжує працювати у Криму та окупованому Донбасі. Окрім того депутати вважають, що реальний контроль над мережею можуть здійснювати представники Російської Федерації, зокрема, відомий підтримкою бойовиків на окупованому Донбасі російський олігарх Костянтин Малофєєв.

“Тривалий час не було доказів, що АТБ та ще одна кримська мережа супермаркетів мають одних власників. Не було й доказів, з іншого боку, що відбуваються якісь незаконні дії. Проте у 2016 році вийшла офіційна звітність по мережі кримських супермаркетів на російських сайтах, де вказані певні суми приблизно на 5 мільйонів доларів. Тоді ми й побачили, що там залучені офшорні компанії – і вся картинка склалася в одне”, – повідомив Купрій у ефірі телеканалу.

Він також відмітив, депутати та журналісти знайшли докази, як перетинають кордони так званих “ДНР” та “ЛНР” вантажні марковані автомобілі торгової мережі: “Ніхто навіть не ховався. Тож СБУ довелось зреагувати”.

“Якщо це тиск на АТБ, то нехай зроблять заяву. Кожна копійка обертається кров’ю наших захисників. І це ж не тільки АТБ, є, звісно, й інші подібні структури”, – підсумував Купрій.

Відмітимо, 26 грудня СБУ заявила про затримання одного з топ-менеджерів популярної мережі супермаркетів. Через неї, заявили спецслужби, здійснювалось фінансування “ДНР”. Назву мережі поки не називають.

Раніше члени Депконтролю звернулися до СБУ та РНБО з вимогою перевірити “АТБ-Маркет”.