Віталій Купрій: “Необхідно запровадити систему заохочень для борців з корупцією”

Віталій Купрій: “Необхідно запровадити систему заохочень для борців з корупцією”


В Україні повинна бути запроваджена система заохочень для тих, хто виявляє та розслідує факти корупції. Таку пропозицію висловив народний депутат, член Депконтролю Віталій Купрій.

“Разом зі своїми колегами – громадськими активістами, які присвятили своє життя боротьбі з корупцією, жваво обговорювали як побороти це явище. Прийшли до висновку, що правоохоронці і громадські активісти-антикорупціонери перш за все мають бути матеріально зацікавлені виявити, розслідувати і передати справу корупціонера до суду”, – написав парламентар на своїй сторінці у Facebook.

Купрій пропонує тим особам, які виявили факт корупції і зробили заяву про злочин, а також тим, хто  розслідував та захищав в суді обвинувачення, виділяти певний відсоток конфіскованого у злочинця-чиновника майна. Інша частина конфіскованого майна, за словами депутата, повинна піти на покращення матеріально-технічної бази і збільшення заробітних плат інших співробітників правоохоронних органів.

“Зрозуміло, що при такому підході мають бути певні обмеження…Таку систему заохочення зробити разом з жорсткою системою притягнення до відповідальності за порушення закону. Можливо встановити більші строки покарання за злочини суддів, прокурорів, слідчих”, – вважає Купрій.

Депутат переконаний, що якщо не запровадити заохочення, то “злочинність і корупція з’їдять будь-які реформи”.

Віталій Купрій також пообіцяв передати керівництву МВС та Нацполіції пропозицію преміювати у кожній області слідчих, завдяки діям яких було реально засуджено корупціонерів. По решті питань депутат збирається готувати законопроект.