Віктор Романюк: «Зараз в Україні завівся монстр, який шукає собі їжу»

Віктор Романюк: «Зараз в Україні завівся монстр, який шукає собі їжу»


Народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк поділився досвідом європейських країн щодо впровадження реформ на II Міжнародному GR форумі на платформі «Податкова реформа. Чи обере Україна ліберальний шлях?» Парламентар вів бізнес у 5 європейських державах, тому знає про перспективи та ретроспективи українського підприємництва.

«Нині в Україні завівся монстр, який шукає собі їжу. Ми є країною-спадкоємицею радянської традиції, де держава несе не сервісні послуги, адже  все відбувається через апарат насилля. Людей змушували працювати, платити податки. Цей монстр виріс до таких масштабів, що зараз ні громадянське суспільство, ні бізнес викормити його не може», – розповів народний обранець.

1

За його словами, в Італії  набагато складніші податкові навантаження, ніж в Україні. З точки зору середнього і малого бізнесу українцям набагато простіше: нижчі податкові ставки таменший контроль з бокурізних органів влади. Подібна ситуація спостерігається і в Прибалтійських країнах. Але навіть після зниження податкові ставки й змін у податковій структуру  – це, на жаль, не підвищить податкову відповідальність суспільства.

«Наведу саму статистику: 56 % населення України отримує ті чи інші дотації з бюджету. Тому якщо подивитися структуру суспільства, то лише 5% домогосподарств отримують доходи від підприємництва. Наприклад, в Італії дохід від домогосподарств складає 65 – 67 % – це той пласт, який ми називаємо громадянським суспільством. У країнах Європи їх називають буржуазною основою демократичного суспільства», – зазначив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк.

3

Віктор Романюк наголосив, що для залучення грошей в Україну потрібні дві важливі речі: податкова база і захист інвестицій: «Рано чи пізно, ми вийдемо на європейський шлях, бо в України є той важливий потенціал і люди, що вірять у зміни на краще».