Віктор Романюк закликав СБУ заборонити Яндекс

Віктор Романюк закликав СБУ заборонити Яндекс


Робота російської компанії Яндекс щодо збору інформації стосовно наших громадян в Україні є прямою загрозою національній безпеці. Таку думку висловив член “Депконтролю” Віктор Романюк.

З приводу цього народний депутат направив звернення голові Служби безпеки України. На думку Віктора Романюка, спецслужби Російської Федерації продовжують в умовах військових дій на Сході України втілювати заходи для впливу і контролю нашого суспільства.

Зазначається, що саме російські соціальні мережі були важливим мобілізаційним чинником на початку подій весною 2014 року. Крім того, навіть найрозвинутіші країни світу не спромоглися вчасно протистояти відомим в останні часи хакерським атакам.

«В роботі компанії Яндекс проглядаються ознаки системних і послідовних методів ведення гібридної війни з використанням пошукової системи та служби таксі, внаслідок роботи яких відбувається відслідковування наших громадян», – зауважив парламентар.

На думку Романюка, саме пошукова система Яндекс разом з її численними додатками, в тому числі такими як Яндекс-таксі, може збирати персональні дані, маршрути переміщення, вподобання та іншу інформацію стосовно всіх користувачів і передавати їх в розпорядження спецслужб РФ. Адже ця компанія зареєстрована в Росії і з 2014 року активно співпрацює з відповідними службами цієї країни.

Враховуючи це, Віктор Романюк вважає компанію Яндекс загрозою для України в існуючих умовах та просить Службу безпеки заборонити діяльність цієї пошукової системи.

Також народний депутат зі своєї сторінки у Фейсбуці закликав співвітчизників утриматись від співпраці з цією компанією.