Віктор Романюк розкритикував можливе відновлення Податкової міліції

Віктор Романюк розкритикував можливе відновлення Податкової міліції


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Віктор Романюк розкритикував ініціативу парламенту відновити діяльність спеціалізованого правоохоронного органу Податкової  міліції.

Вчорашня боротьба в стінах ВР за будь-яку ціну відновити податкову міліцію, яка сьогодні нараховує 4,5 тис. співробітників, показник, що ми так і не розуміємо, куди рухається світ“, – прокоментував парламентар події у Верховній Раді.

23 лютого народні депутати відмовилися повертати Податкову міліцію, відхиливши поправки, які регламентують відновлення повноважень цього органу. Під час обговорення законопроекту міністр фінансів Олександр Данилюк закликав не голосувати за відновлення Податкової міліції. У свою чергу,  голова податкового комітету Ніна Южаніна заявила, що ті норми, які внесені, лише виправляють технічну помилку і закликала депутатів підтримати поправки.

“Ми не можемо просто ліквідувати податковий орган. Повинна бути спеціальна процедура, що передбачає передачу всіх справ від одного органу до іншого”, – сказала Южаніна. У підсумку депутати не підтримали поправку, яка передбачає відновлення роботи Податкової міліції. За відповідне рішення проголосували лише 194 депутати.

Як зазначив Віктор Романюк, на сьогодні навіть в найбільш соціалістичних державах Європи відбувається скорочення соціальних витрат і державного апарату, переорієнтація державних інвестицій в стимулювання приватних ініціатив. “У Франції близько 37% публічних витрат ідуть на соціальні витрати, що є найбільшим показником для держав ЄС. Для прикладу в Україні більше 50% бюджету –  це соціалка і вона постійно зростає”, – відзначив нардеп.

Нагадаємо, у кінці 2016 року через технічну помилку народні депутати виключили з Податкового кодексу положення про податкову міліцію, таким чином фактично залишивши її поза законом вже з 1 січня 2017 року.

Як зазначав міністр фінансів Олександр Данилюк, ліквідація Податкової міліції та створення Фінансової поліції – одне із ключових завдання Мінфіну, на вирішення якого дуже чекає бізнес. Фінансова поліція має стати єдиним органом в країні, на який буде покладено завдання боротьби із економічною злочинністю.

Нагадаємо, раніше у ексклюзивному інтерв’ю прес-службі Депконтролю Віктор Романюк зазначав, що яскравий знак, що в Україні немає реформ – це те, що залишається стара радянська державна та правоохоронна система.

Читайте: ІНТЕРВ’Ю. Віктор Романюк: “Депконтроль створили для боротьби з корупцією, це об’єднує всіх”