Віктор Романюк: «Агенти російських спецслужб підривають обороноздатність країни»

Віктор Романюк: «Агенти російських спецслужб підривають обороноздатність країни»


У рамках роботи «Депутатського контролю» й надалі відслідковуються найрезонансніші справи щодо діяльності російських спецслужб на території України. Про це під час виступу на брифінгу у Верховній Раді України заявив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк.

За словами парламентаря, ці особи діють й до сьогодні, підриваючи таким чином обороноздатність держави та  економічний потенціал. Члени «Депутатського контролю» вже неодноразово зверталися до Президента України, Генпрокурора та Прем’єр-міністра щодо діяльності керівників Державної служби експортного контролю. Наприкінці минулого року під час отримання хабара у розмірі 250 тис. дол. було затримано заступника директора департаменту державної експертизи Сергія Головатого і відкрито кримінальне провадження. Наразі, Національне антикорупційне бюро України передало справу до суду.

Але сам Голова ДСЕК пан Терещенко продовжує працювати. І це при тому, що в під час обшуку його приміщенні також було знайдено й вилучено майже 14 млн дол.

«Ці факти говорять про те, що це була системна, послідовна робота служб з метою знищення обороноздатності нашої держави. Такі дії ймовірно здійснювалися під впливом служб РФ. Розпорядженням Кабміну було здійснено службову перевірку діяльності пана Терещенка і його відсторонили від виконання повноважень. Але попри це він продовжує виконувати обовязки Голови ДСЕК», – зазначає  Віктор Романюк.

У ході виступу парламентар повторно звернувся вже до нового Прем’єр-міністра України з приводу того, аби негайно забезпечити прийняття адекватних кроків з припинення діяльності тих посадових осіб, які підривають авторитет та обороноздатність країни.

«Задля збереження цілісності та порядку в державі «Депутатський контроль» стежить за розвитком подій та надалі вимагає рішучих кроків від контролюючих органів задля притягнення винних до відповідальності», підкреслив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.