Верховна Рада прийняла закон про е-квитки у міському транспорті

Верховна Рада прийняла закон про е-квитки у міському транспорті


Серед ініціаторів законопроекту – члени МДО “Депутатський контроль” Борис Козир, Віталій Корчик та Тетяна Острікова.

Верховна Рада 17 січня прийняла у другому читанні та в цілому закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті” (№4121).

Ініціаторами законопроекту, зокрема, виступили народні депутати, члени Міжфракційного об’єднання “Депутатський контроль” Борис Козир, Віталій Корчик та Тетяна Острікова. За закон проголосували 265 народних парламентарів.

Документ передбачає введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду та електронного квитка.

Як зазначено у пояснювальній записці, існуюча система оплати та контролю проїзду в міському транспорті застаріла та має багато недоліків. Зокрема використання паперових квитків не дає можливості контролювати кількість пасажирів, а разом з тим – і обіг готівки.

Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду дозволить оцінити реальний обіг коштів, а відповідно – оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення та можливості оновлення автопарку перевізника.

Закон пропонує визначити терміни введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду та електронний квиток, встановити обов’язкове забезпечення пільговиків електронними квитками.

Автори також передбачають, що впровадження автоматизованої оплати буде сприяти підвищенню прибутковості міського транспорту і, як наслідок, скороченню бюджетного фінансування.

“Ця ініціатива дуже актуальна. Її впровадження нарешті наблизить нас до сучасних систем, які давно діють у світі. Перехід до інноваційних механізмів обслуговування громадян стане важливим кроком до розвитку України як європейської держави”, – зазначив Голова Секретаріату “Депутатського контролю” Вадим Руденко.