Верховна Рада дозволила мешканцям гуртожитків приватизовувати кімнати

Верховна Рада дозволила мешканцям гуртожитків приватизовувати кімнати


Народні депутати України на засіданні 5 квітня прийняли закон №1076, який дозволяє громадянам безкоштовно приватизувати приміщення гуртожитків, у яких вони проживають. Рада підтримала закон з урахуванням пропозицій президента Петра Порошенка.

“Завершили дворічну роботу над болючим питанням гуртожитків, щоб ті, хто проживають в них на законних підставах, змогли все-таки реалізувати право приватизувати своє житло”, – прокоментував прийняття закону співавтор, член МДО “Депутатський контроль” Олександр Горбунов.

Він підкреслив, що відтепер органи місцевого самоврядування в 6-ти місячний строк повинні створити спеціальні комісії та подати проекти рішень про передачу таких гуртожитків у власність територіальних громад на затвердження місцевим радам, а також видати ордери мешканцям гуртожитків, стосовно яких були прийняті рішення про надання їм жилої площі або житла у гуртожитку.

Таким чином, щоб скористатися правом на безкоштовну приватизацію приміщення, мешканці повинні бути вселені в гуртожиток на підставі спеціального ордера, проживати в ньому за договором найму, а також бути там зареєстрованими.

Гуртожитки, які належать товариствам, передаються у власність громад або на безкоштовній основі, або з компенсацією за згодою власника. Якщо власник відмовляється передати гуртожиток, його можуть відібрати за рішенням суду.

Як зазначив член Депконтролю Борис Козир, в Україні 500 тисяч громадян мешкають у гуртожитках. Парламентар зауважив, що відповідно до закону, гуртожитки, які були побудовані за часів СРСР і під час приватизації були включені до статутних капіталів приватних організацій, передаються у власність територіальних громад.

Також із документу забрали положення, яке ділило жителів гуртожитків на категорії, одним з яких давалося право на приватизацію, а іншим – ні. “Тепер перед законом усі рівні”, – підкреслив депутат.

У свою чергу, представник “Депутатського контролю” Ігор Артюшенко наголосив, що після сьогоднішнього вдалого голосування жителі гуртожитків стали захищеними, адже “матимуть змогу приватизувати житлові приміщення, а мораторій на виселення надасть гарантії на стабільність та впевненість у завтрашньому дні”.

Депутат подякував за тверду громадянську позицію мешканцям, які відстоювали свої права, зокрема, і вчора під стінами Верховної Ради. “Водночас звертаюсь до інших громадян: будьте активними, вивчайте можливості, які надає держава, адже в першу чергу від нас самих залежить, чи буде проживання в ній комфортним”, –  зауважив Артюшенко.

Відзначимо, що 20 травня минулого року президент Петро Порошенко наклав вето на цей закон і направив його на повторний розгляд парламентом. Президент мотивував своє рішення тим, що закон містить норми, які суперечать Конституції України.