В Україні змінили правила об’єднання територіальних громад

В Україні змінили правила об’єднання територіальних громад


Представники Депконтролю Олег Кришин та Борис Козир прокоментували прийняття важливого закону по децентралізації.

Верховна Рада України на засіданні 14 березня ухвалила в цілому проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів” (№5520).

Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Олег Кришин зазначив, що прийнятий закон дозволяє безперешкодно об’єднуватися громадам, розташованим в різних районах. Відтепер міста обласного значення та прилеглі до них села і селища, які адміністративно відносяться до інших районів, можуть приймати рішення про об’єднання без зміни меж районів.

Парламентар наголосив на тому, що процес  об’єднання територіальних громад має відбуватися виключно добровільно і на основі економічної доцільності.

“Я вже наводив приклад Вільногірська – міста обласного значення. Його громада і громади прилеглих сіл, жителі яких працюють в Вільногірську, користуються його соціальною базою і потенційно готові до об’єднання, не могли цього зробити саме через законодавче не врегулювання”, – написав Кришин на своїй сторінці у Facebook.

Він пояснив, що адміністративно-територіальні проблеми тягли за собою і проблеми з подальшим проведенням виборів. І така ситуація склалася по всій Україні. За словами депутата, закон №5520 чітко регулює всі існуючі до цього суперечливі норми. У тому числі, і порядок призначення перших місцевих виборів в об’єднаних громадах, розташованих на територіях суміжних районів.

“Об’єднуйтеся, громади, посилюйте свої можливості і свій потенціал, свої зусилля в розвитку і вирішенні ще вчора здавалося б нездійсненних завдань”, – відзначив Олег Кришин.

У свою чергу, член “Депутатського контролю” Борис Козир відзначив, що закон усунув серйозну перешкоду процесу децентралізації.

“Закон бере на борт реформи децентралізації села, які знаходяться на кордонах районів і для яких єдиний шанс на об’єднання – це приєднатися ся до громад сусідніх районів, які знаходяться на відстані витягнутої руки. Першими скористаються новим законом 33 громади по всій Україні, в яких Центральна виборча комісія повинна буде призначити вибори”, – повідомив парламентар.

Нагадаємо, впродовж 2015-2016 років в Україні було утворено 184 об’єднані територіальні громади.

Раніше член Депконтролю Борис Козир прокоментував підписання закону про статус старост.