Усе під контролем: НАБУ затримало одного з розкрадачів 30 тис. тонн цукру

Усе під контролем: НАБУ затримало одного з розкрадачів 30 тис. тонн цукру


Нещодавно Національне антикорупційне бюро України затримало  старшого прокурора ГПУ О. В. Колесника, який причетний до розкрадання 30 тис. тонн цукру-піску. За словами представника Аграрного фонду, вони звернулися за допомогою до НАБУ, аби прокуратура не саботувала розслідування справи.

Зауважимо, що ще в листопаді минулого року народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Михайло Гаврилюк звертався до Нацполіції, МВС, Генпрокуратури з заявою про злочин, а саме розкрадання цукру-піску, що належить державі.

Як зазначається у депутатському зверненні, ситуація триває ще з 2011 року, коли Аграрний фонд підписав контракт про продаж 46 тисяч тон цукру на суму 17,4 млн гривень ТОВ «Ольга». Товариство не оплативши всієї суми, взяло кредит в «Актив банку» на 15,5 млн дол. під заставу цукру-піску, що йому не належало. Компанія кредит не повернула, тому державне майно – 30 тонн цукру,  вартістю 243 мільйони гривень – було арештоване судовим виконавцем. Опісля правонаступниками цих прав банку оголошувалась низка підприємств.

Доки відбувалося з’ясування обставин та пошуки винних, тони цукру-піску розікрали. А прокуратура Черкаської області закрила кримінальне провадження через відсутність складу правопорушення.

У зв’язку з цим народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков звернувся до прокуратури Черкаської області з проханням про поновлення справи щодо незаконним заволодінням державним майном.

«Розкрадання майна Аграрного фонду нанесло збитків державі в особливо великому розмірі. Правоохоронні органи мали всебічно й повною мірою дослідити обставини вчинення злочину та провести відповідні слідчі дії, а не закривати кримінальне провадження», – зауважив Максим Поляков.

Наразі, як повідомляють в НАБУ, в приміщенні прокуратури відбувається обшук. «Депутатський контроль» сподівається на об’єктивне та відкрите розслідування, аби державу та її майно не втягували у спір приватних підприємств.

«Депутатський контроль» стоїть на захисті національних інтересів країни. Затримання пана Колесника є доказом того, шо ніхто не сховається від правосуддя. Ми контролюватимемо хід справи, аби представники прокуратури, якої мають причетність до вчинення злочину в особливо великих розмірах, понесли відповідальність за свої дії», – прокоментував Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.