«Укргазвидобування» відмовилося надати пояснення Фінінспекції щодо сумнівних тендерів, про які повідомив “Депутатський контроль”

«Укргазвидобування» відмовилося надати пояснення Фінінспекції щодо сумнівних тендерів, про які повідомив “Депутатський контроль”


Державна фінансова інспекція за зверненням «Депутатського контролю» вирішила вкотре з’ясувати в ПАТ «Укргазвидобування», за якими «схемами» відбувались чи планувались там державні закупівлі і чи ці процеси проводилися із дотриманням законодавства. Втім, у підприємстві відмовилися надавати таку інформацію ревізійному органу. Про це відомство повідомило народному депутату, члену МДО «Депутатський контроль» Максиму Полякову.

ДФІ зазначає, що надані парламентарем докази сумнівної діяльності керівництва «Укргазвидобування» таки будуть перевірені – вже на початку 2016 року. Тоді фінансові інспектори запланували «нагрянути» в підприємство із ревізією.

У депутатському зверненні йшлося про чергову «порцію» махінацій із держзакупівлями від «Укргазвидобування». Цього разу мова йде про оголошений ще в вересні поточного року тендер зі зменшення ціни на закупівлю устаткування – піднімальне, вантажне та частини до нього. Розкрили конкурсні пропозиції із більш, ніж тижневим запізненням, а потім і взагалі відклали їх розгляд – «для вивчення».

Однак жодним документом про закупівлю товарів, послуг підприємства не передбачено можливості оголошення перерв під час розкриття пропозицій. Таким чином, подібні дії можуть означати, що хтось із посадовців перевищив свої повноваження на користь третіх осіб.

У тендері, який відбувся 12 жовтня, компанію, яка пропонувала найменшу ціну на товар – MOSTON PROPERTIES LIMITED – було визнано недобросовісним учасником та виключено із конкурсу. Це при тому, що вказана компанія неодноразово вже ставала переможцем тендерів від «Укргазвидобування».

«Є підозра, з огляду на все це, що конкурсна комісія відбирала переможця, вигідного керівництву підприємства – всупереч господарським цілям, економічній доцільності, а також економії бюджетних коштів держави. Можливо, це чергова «схема» виведення їх у незаконний спосіб», – каже Максим Поляков.

З компанією MOSTON PROPERTIES LIMITED «Укргазвидобування» дивно поводиться не вперше. У травні компанія перемогла в тендері на постачання блочно-модульного комплексу колтюбінгової установки. Проте українське підприємство, на відміну від партнерів, своїх зобов’язань не виконало та заборгувало MOSTON 2,8 млн. доларів. Фірма уже звернулася до Лондонського арбітражного суду і незабаром «Укргазвидобування» можливо чекають значні компенсаційні та судові стягнення.

«Все це свідчить про службову недбалість керівництва підприємства, оскільки названі дії наносять шкоду не тільки його активам та бюджету, але й погіршують міжнародний імідж цілої держави», – наголошує депутат.

«Депутатський контроль» закликає фінансову інспекцію провести детальну перевірку і вжити відповідних заходів, адже це далеко не перші випадки порушень в підприємстві.

Нагадаємо, раніше «Укргазвидобування» вже скасувало низку сумнівних тендерів по технічному та бухгалтерському консалтингу, про які повідомляв «Депутатський контроль».