«Укргазвидобування» продовжує підривати суверенітет України, підписуючи сумнівні тендери

«Укргазвидобування» продовжує підривати суверенітет України, підписуючи сумнівні тендери


ПАТ «Укргазвидобування», на чолі з Олегом Прохоренком, продовжує підривати газову незалежність України шляхом підписання незаконних тендерів. Про це заявив народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков.

За словами парламентаря, ще 19 листопада 2015 року «Украгазвидобування» провело тендер із закупівлі за предметом: «Машини й устаткування для гірничих робіт». Участь в конкурсі брало кілька компаній, однією з яких було ТОВ «Укрвагонремтранс».

У ЗМІ є загальнодоступна інформація про те, що саме це товариство замішане в незаконних оборудках та співпрацює з країною-агресором.

Крім цього, є інформація про те, що проти керівництва ТОВ «Укрвагонремтранс» порушено низку кримінальних справ. Компанія була створена з метою прикриття незаконної діяльності та задля «раціонального» виведення коштів з державного бюджету.

Виходить, що Товариство «Укрвагонремтранс» уже давно проводить махінаційні схеми, постачає неякісне та б/ушне устаткування, а до сьогодні відповідальності за них не несе.

Нещодавно до «Депутатського контролю» звернувся директор ПАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» – Володимир Ільницький. Підприємство, яким  він керує, також брало участь в тендері з закупівлі устаткування для гірничих робіт. Від його імені у процедурі закупівлі виступав його офіційний представник – ПрАТ «Дрогобицький завод газової апаратури».

За результатами торгів пропозицію представника вітчизняного! виробника (ПрАТ «Дрогобицький завод газової апаратури») було відхилено з необгрунтованих причин, хоча це товариство повністю відповідало вимогам. Переможцем стала компанія з сумнівною репутацією «Укрвагонремтранс».

«Я вкотре переконуюсь, що існує низка значних корупційних складових в діяльності «Укргазвидобування». А Голова підприємства пан Прохоренко зловживає службовим становищем, проводить корупційні махінації, і  має зарплату майже мільйон гривень. Крім того, за його правління ПАТ «Укргазвидобування» має найбільший спад виробництва за всю історію незалежності», – наголосив Максим Поляков.

Під час брифінгу виступив також директор ПАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» Володимир Ільницький. Саме він надав «Депконтролю» інформацією про порушення під час проведення тендеру.

«Нестача замовлень на заводі призводить до невидачі зарплат та зменшення надходжень у держбюджет. Тендер на 26 млн. грн. забезпечив би роботою працівників на 2 місяці. Але тендерний комітет надав перевагу невідомій сумнівній фірмі. Для розвитку підприємництва в Україні необхідно повернутися обличчям до власного виробника, а не «годувати» сусіда-агресора», – розповів Володимир Ільницький.

«Депутатський контроль» продовжує вимагати рішучих дій від усіх контролюючих органів, задля збереження цілісності країни та встановлення порядку на державному стратегічно важливому підприємстві.