«Укргазвидобування» перешкоджає Держфінінспекції проводити ревізію на підприємстві

«Укргазвидобування» перешкоджає Держфінінспекції проводити ревізію на підприємстві


У лютому цього року Держфінінспекція розпочала фінансовий аудит діяльності ПАТ «Укргазвидобування». Ревізію фінансово-господарської діяльності на підприємстві мали здійснити за період з 1 червня 2014 року по 31 січня 2016 року включно. З метою отримання документального підтвердження незаконної діяльності ревізію було призупинено та поновлення планувалося з 11 березня цього року.

Але при вході на об’єкт службові особи ПАТ «Укргазвидобування», керівником якого є Олег Прохоренко, працівників ДФІ до ревізії не допустили. У зв’язку з цим проведення перевірки фінансово-господарської діяльності на підприємстві стало неможливим.

У ДФІ також зазначають, що на 22 березня робочою групою за участю Антимонопольного комітету України, ДФС, Мінекономічного розвитку й торгівлі, Нацполіції та Фонду держмайна було заплановано комісійну перевірку ПАТ «Укргазвидобування».

Про це повідомили народних депутатів, членів МДО «Депутатський контроль» Віктора Романюка, Дениса Силантьєва, Євгена Дейдея, Геннадія Кривошею та Олександра Кодолу.

«Через зрив проведення планової інспекції у відомстві не можуть дослідити факти незаконного укладання договорів та проведення термінової сплати на постачання технологічного обладнання. Ревізія на підприємстві могла б доказати неправомірність дій та викрити корупційні схеми, тому на «Укргазвидобуванні» свідомо перешкоджають проведенню перевірки», – зауважив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк.

Нагадаємо, що «Укргазвидобування» укладало угоди із закупівлі колтюбінгового обладнання та устаткування виключно в інтересах білоруської компанії СЗАТ «Фідмаш» та німецької компанії «KATT Gmbh». Технічні й фінансові умови на технологічне обладнання заздалегідь виписувалися виключно під ці конкретні компанії, які саме стали переможцями за конкурсом.

А після ґрунтовного аналізу цінових пропозицій світових виробників схожого за технічними вимогами та більш якісного за властивостями обладнання, було виявлено, що загальна вартість двох контрактів штучно завищена більш ніж на 2 млн. дол.

«Такі дії з боку керівництва «Укргазвидобування» спричинили збитки в особливо великих розмірах. ДФІ має продовжити ревізію задля унеможливлення подальшої незаконної діяльності та махінацій з боку керівництва підприємства», – підкреслив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.