“Українці повинні самостійно обирати для себе святкові та вихідні дні”, – Ігор Артюшенко

“Українці повинні самостійно обирати для себе святкові та вихідні дні”, – Ігор Артюшенко


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Ігор Артюшенко пропонує на законодавчому рівні закріпити право вибору вихідних днів. Про це парламентар написав у своєму блозі.

Він вважає, що українці мають самостійно визначали важливість свят і потребу в відпочинку під час них. Ігор Артюшенко пропонує прописати у Кодексі законів про працю України норми, згідно з якими надати українцям декілька “плаваючих” вихідних для відзначення релігійних та особистих дат. Він відмітив, що приступив до розробки відповідного законопроекту.

При цьому парламентар пропонує залишити офіційними вихідними виключно державні свята – День Незалежності, День Конституції України,  День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День захисника України, а також Новий рік. А релігійні свята та відповідно вихідні дні, визначати залежного від свого віросповідання та світогляду.

“Якщо людина не хоче розставатися зі звичними святами 1-2, 9 травня та 8 березня – будь ласка, беріть вихідні та відзначайте саме ці дати, а хочете – додайте вільні дні до відпустки”, – також відмітив депутат.

Згідно інформації Міністерства соціальної політики, з урахуванням тривалих новорічних вихідних тільки в 2017 році українці матимуть одинадцять офіційних вихідних, а по факту – 20 неробочих днів (за рахунок переносів), пов’язаних зі святами три з яких – релігійні (Різдво Христове, Великдень та Трійця). Додаючи до цього переліку офіційну відпустку, з року випадає майже півсотні робочих днів.

Для порівняння, в провідних європейських країнах вихідних днів, пов’язаних з державними святами,  значно менше. Наприклад, цього року мешканці Швейцарії та Великобританії  святкуватимуть вісім днів, Італії та Румунії – сім, в Нідерландах – шість.

Щороку бюджет України недоотримує мільярди гривень через велику кількість вихідних, відмітив Ігор Артюшенко. “В національній валюті ВВП України за 2016 рік становить 2 339 млрд. грн., тобто понад 6,4 мільярди на день. Якщо помножити цю цифру на кількість вихідних, то вийде 128 мільярди”, – повідомив він.