«Україні необхідні якісні та доступні ліки», – Ірина Сисоєнко

«Україні необхідні якісні та доступні ліки», – Ірина Сисоєнко


Народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Ірина Сисоєнко  під час виступу на брифінгу у Верховній Раді закликала Уряд внести зміни до законопроекту щодо державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів).

 «В Україну можуть хлинути потоком лікарські засоби, які тривалий час не використовуються у провідних країнах світу, або не мають лікувального ефекту. Адже головне в ліках, які використовує пацієнт – це безпека, якість, ефективність», – наголосила парламентар.

Парламентар зазначила, що даний законопроект дасть можливість реєструвати лікарські засоби за спеціалізованою, спрощеною процедурою. Проте важливо контролювати, аби в Україну з Європи потрапляли лише якісні препарати.

До того ж, народний депутат закцентувала увагу на необхідності запровадити механізм референтного ціноутворення. Тобто встановити максимальну вартість лікарських засобів. Таким чином, аптеки не матимуть права підіймати сталу ціну.

«Надзвичайно важливо при низькому рівні пенсій, мінімальних заробітних платах забезпечити людей якісними і доступними ліками. Адже все більше українців живуть за межею бідності і держава зобов’язана брати відповідальність за їх здоров’я та життя, особливо коли воно залежить від медичних препаратів»,підкреслив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.