Україна приєдналася до програми ЄС з підтримки бізнесу

Україна приєдналася до програми ЄС з підтримки бізнесу


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Дмитро Лубінець прокоментував приєднання України до програми COSME.

Верховна Рада ратифікувала угоду між урядом України і Європейським Союзом про участь у програмі ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)”.

За відповідний законопроект №0130 проголосували 226 народних депутатів на засіданні парламенту 22 лютого. Угода набирає чинності з дати, коли Україна поінформує Комісію дипломатичними каналами про виконання своїх внутрішньодержавних процедур.

Програма COSME спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва, розрахована на період 2014-2020 років і має загальний бюджет в розмірі 2,3 млрд. євро. Вона реалізується в рамках стратегії “Європа-2020”.

Член Депконтролю Дмитро Лубінець пояснив у коментарі телеканалу Рада, що парламентарі спільною роботою фактично зняли бюрократичну причину неприєднання до програми, яка надає фінансову підтримку нашій держави.

В умовах війни нам не можна обійтися без підтримки наших партнерів, особливо партнерів з Європейського Союзу. Приєднання до таких програм дає чітко визначене фінансування. Це фактично додатковий механізм залучення прямих коштів на вирішення і соціальних і енергоефективних програм в нашій державі. Підтримка повинна бути“, – відзначив Лубінець.

COSME повинна полегшити підприємствам вихід на зовнішні ринки. Відтепер українські бізнесмени зможуть отримати фахові консультації та аналітику, супроводження експортно-імпортної діяльності та розширення торговельно-економічних зв’язків. Освітня частина програми включає обмін досвідом, зокрема, із залученням коштів у рамках програми “Еразмус для підприємців”, різні конференції, тренінги, семінари, програми з обміну, стажування, пошуку партнерів в Євросоюзі.


Україна і ЄС підписали угоду про приєднання нашої країни до програми підтримки малого та середнього бізнесу у травні 2016 року. Україна стала восьмою країною за межами ЄС, яка приєдналася до програми COSME. Раніше до неї приєдналися Чорногорія, Македонія, Молдова, Туреччина, Албанія, Сербія і Вірменія.

Нагадаємо, раніше Депконтроль відкрив в Україні “гарячу лінію” для захисту бізнесу.