У ВР розпочала роботу депутатська група з міжпарламентських зв’язків Україна-ОАЕ

У ВР розпочала роботу депутатська група з міжпарламентських зв’язків Україна-ОАЕ


10 травня, відбулося засідання новоствореної депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Об’єднаними Арабськими Еміратами. Керівником групи стала народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Ірина Сисоєнко (фракція «Самопоміч»).

Парламентар наголосила на важливості двосторонньої співпраці між країнами, що, безсумнівно, володіють величезними інтелектуальними, інвестиційними та культурними потенціалами, обмін якими є вигідним та цікавим для обох сторін.

За словами Ірини Сисоєнко, на разі одне з пріоритетних завдань -налагодження зав’язків з представниками ОАЕ саме у сфері охорони здоров’я.

«Для України дуже важливо створити новий імідж на світовій арені. Ми будемо боротися за лідерські позиції у сфері медичного туризму. Адже нам слід змінювати відношення до України закордоном саме тими ініціативами, якими можемо самі пишатися, а саме медициною, наукою, активним громадським сектором. І звісно, співпраця з ОАЕ допоможе залучити інвесторів, які позитивно налаштовані розвивати необхідні для України технології», – зауважила народний депутат.

У ході засідання учасники також підтримали ініціативи Ірини Сисоєнко щодо проведення «Днів України» в ОАЕ, де усі охочі зможуть представити свої проекти розвитку, наприклад, їх міст: архітектурних, інфраструктурних, культурних.

Активним учасником засідання також став Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко. Він висловив думку, що головний стрижень, на якому має ґрунтуватися співпраця між країнами – це перш за все бізнес зв’язки.

«Парламентська група Україна-ОАЕ – це своєрідна парасоля, платформа та консолідуюча сила, гарант безпеки для представників бізнесу. Вона дасть поштовх розвитку бізнес-організаціям, які мають подібні цілі та володіють певним досвідом», – підкреслив Вадим Руденко.

Учасники групи визначили основні напрямки, які можуть зацікавити ОАЕ – це український досвід у енергетичній сфері: побудова великих підприємств з видобутку природнього газу, а також торгівля, аграрний сектор  та авіабудівельна галузь. Як відомо, українські літаки відомі на весь світ своєю якістю та надійністю, коли в той же самий час великі підприємства потребують іноземних інвестицій та створення нових робочих місць.