У співробітників Міноборони немає копіювальної техніки чи совісті?

У співробітників Міноборони немає копіювальної техніки чи совісті?


Міноборони, яке підозрюється у розкраданнях коштів під час державних закупівель, заявило, що у них немає копіювальної техніки, аби надати документальні пояснення своїм вчинкам. Про це у відповідь на депутатське звернення повідомляє в.о. голови Державної фінансової інспекції України Михайло Диба.

Так, МДО «Депутатський контроль» вимагало  від Державної фінансової інспекції України провести перевірку законності дій  Міноборони під час проведення тендеру державних закупівель на 5,3 млн. гривень з ТОВ «Візит», яке вже підозрювалося у хабарництві за виграш процедури. Саме в таку суму вилилося придбання 300 тис. банок консервів для Нацгвардії. Є питання і щодо можливих порушень законодавства в сфері державних закупівель  палива рідинного та газу, оливи мастильної тощо.

З метою перевірки відомостей Держфінінспекція надіслала запит в Міноборони.  Натомість отримала пояснення про неможливість надання запитуваних документів через «великий обсяг документів, що підлягають копіюванню,та  відсутність копіювальної техніки».

відповідь

На думку співголови МДО «Депутатський контроль», народного депутата Геннадія Кривошеї (фракція «Народний фронт»)  така відповідь від співробітників Міністерства оборони доволі комічна. Малоймовірно, що копіювальна техніка насправді відсутня. Тут, більш за все, стоїть питання у відсутності совісті та бажанні надавати прозору і чесну інформацію.

«Такі речі свідчать про можливу змову між працівниками Держфінінспекції та Міноборони. Тому звертаюся до Міністра оборони Степана Полторака та  Голови ДФС Романа Насірова з вимогою провести службове розслідування за фактом ненадання інформації народним депутатам України та звільнити відповідальних осіб, які намагаються покривати корупційні схеми. «Депутатський контроль» готовий провести спільно з Держфінінспекцією виїзне засідання в Міноборони та взяти з собою ксероксний папір і техніку, щоб на місці зробити копії необхідних документів», – зазначив парламентар.