У НАМНУ не роблять жодних кроків для покращення фінансування Інституту Амосова

У НАМНУ не роблять жодних кроків для покращення фінансування Інституту Амосова


МДО “Депутатський контроль” закликає прем’єр-міністра Володимира Гройсмана звернути увагу на ситуацію довкола Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова.

Як повідомлялося,  Інститут Амосова опинився на межі закриття через мізерне фінансування у 2017 році. У Депконтролі закликали Кабмін вжити негайних заходів для вирішення ситуації.

На виконання доручення уряду Національна академія медичних наук України надала формальну відповідь про результати розгляду депутатського звернення, але не вказала про вжиття будь-яких дієвих заходів реагування на виправлення катастрофічної ситуації.

За даними НАМНУ сума видатків Інституту на 2017 рік становить 106 144,9 тис. грн.:

  • “Фундаментальні дослідження, прикладні наукові і науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державними замовленнями у сфері профілактики і лікування хвороб людини, підготовка наукових кадрів, фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури та об’єктів, що становлять національне надбання”  (далі –КПКВК 6561040)  – 3 724,1 тис. грн.
  • “Діагностика і лікування захворювань із впровадженням експериментальних та нових медичних технологій, спеціалізована консультативно-поліклінічна допомога, що надається науково-дослідними установами” (далі – КПКВК 6561060) – 24 811,8 тис. грн.
  • “Реалізація пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги у окремих НДУ НАМНУ” (далі – КПКВК 6561160) – 70 600,0 тис. грн.
  • “Будівництво лікувально-реабілітаційного корпусу ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМНУ”(далі – КПКВК 6561840) – 7 009,0 тис. грн.

Також Академія медичних наук наводить статистичні дані з Закону України “Про державний бюджет України на 2017 рік” про розподіл видатків на НАМНУ на 2017 рік, з констатацією факту про скорочення видатків за КПКВК 6561040 та КПКВК 6561060 (відповідно до яких здійснюється оплата працівників підвідомчих установ) на 140 117,4 тис. грн.

Президент НАМНУ Цимбалюк В.І. запропонував для виправлення ситуації при внесенні змін до бюджету-2017 збільшити видатки за  КПКВК 6561040 та КПКВК 6561060 на забезпечення оплати працівників підвідомчих установ.

При цьому, відповідно до наявної інформації, НАМН України не було надано роз’яснень Інституту щодо принципів та обґрунтувань встановлення йому скорочених видатків за різними бюджетними програмами та механізмів витрачання коштів за новими кошторисами.

Нез’ясованими залишилися те, чому Інституту надано недостатнє бюджетне фінансування, а саме:

  • за КПКВК 6561040, встановлені видатки у сумі 3 724,1 тис. грн. при  мінімальній потребі – 7 448,2 тис. грн.
  • за КПКВК 6561060, встановлені видатки у сумі 24 811,8 тис. грн. при  мінімальній потребі – 324 520,0 тис. грн.
  • за доведеним новим кошторисом КПКВК 6561060 «Клініка» (загальний фонд), забезпечені видатками лише на перше півріччя.

Також у академії не запропонували механізм витрачання коштів на придбання необхідних ліків, товарів медичного призначення, оплати комунальних послуг, тощо.

Таким чином, фактично ніяких заходів реагування для покращення фінансування Інституту, з боку головного розпорядника бюджетних коштів – НАМНУ, здійснено не було. Ця ситуація створює загрозу життєво важливим національним інтересам України у сфері охорони здоров’я та національної безпеки.

“Депутатський контроль” закликає прем’єра здійснити перевірку ймовірного недбалого ставлення керівництва НАМНУ до своїх службових обов’язків та з’ясувати причини:

– неналежної організації роботи при складанні реального проекту кошторису та відповідного бюджетного запиту при підготовці  проекту Державного бюджету України на 2017 рік, що призвело до катастрофічного недофінансування Інституту Амосова;

– неналежного аналізу та недооцінки індикативних прогнозних показників витрат на першочергові потреби  розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та ігнорування планів використання бюджетних коштів Інституту.

Нагадаємо, раніше заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко повідомляла, що Інститут Амосова у найближчий час отримає частину необхідного фінансування.