У Миколаївській області голова РДА залишається на посаді попри численні кримінальні справи

У Миколаївській області голова РДА залишається на посаді попри численні кримінальні справи


За даними ЗМІ та матеріалів численних кримінальних справ, голова Новоодеської районної адміністрації Миколаївської області, колишній регіонал Євгеній Вербін, роками зловживає службовим становищем та привласнює державні кошти через корупційні схеми. Попри все, Вербін залишається на посаді.

Євгеній Вербін був призначений на посаду голови Новоодеської РДА у квітні 2014 року. За свою трудову діяльність проти Вербіна Є. В. було відкрито ряд кримінальних справ. Деякі з них:

  1. 09.1998 року прокуратура Новоодеського районну порушила кримінальну справу №98700017 відносно заступника Новоодеського міського голови Вербіна Є.В. за зловживання службовим становищем.
  2. 04.2002 року управління СБУ в Миколаївській області порушило кримінальну справу за фактом передачі майна КП «Світанок» (директор Вербін Є.В.) ТОВ “Альянс”. До речі, пізніше Вербін стане співзасновником цього ринку.
  3. 04.2002 року прокуратура Новоодеського району порушила кримінальну справу № 02700013 відносно Є.Вербіна, який перебуваючи на посаді директора КП “Світанок” перевищив службові повноваження і без згоди Новоодеської міської ради дав вказівку на виконання демонтажу 550 метрів чавунних водопровідних труб, що були реалізовані приватному підприємцю (Стрельчук В.) за великі кошти. Той, в свою чергу, перепродав їх за значно більшу суму в Крим, де вони були використані на будівництві водопроводу. Цим самим Вербін залишив мешканців  Нової Одеси без питної води.
  4. 08.2002 року прокуратура Миколаївської області порушила кримінальну справу щодо завищення КП «Світанок» (директор Є.Вербін) обсягу виконання робіт та присвоєння бюджетних коштів.
  5. 08.2002 року прокуратура Новоодеського району порушила кримінальну справу відносно директора КП «Світанок» Є.Вербіна у зв’язку з завищенням обсягу виконання робіт із благоустрою Кургану Слави в великих розмірах.
  6. У 2004 році прокуратура Новоодеського району відкрила кримінальну справу за ч.3 ст.190, ч.2 ст.205 та ч.1 ст.369 КК України згідно яких Є.Вербін проходив як обвинувачений працюючи директором Новоодеського центру зайнятості, за відкати, взяття на облік як безробітних за фіктивними довідками.
  7. 03.2016 року Вознесенська місцева прокуратура Миколаївської області відкрила кримінальне провадження щодо голови Новоодеської РДА Вербіна Є.В., який зловживаючи службовим становищем видав лісорубні квитки приватним особам, чим спричинено збитки в великих розмірах громадам Себинської та Сухоєланецької сільським радам Новоодеського району.
  8. 06.2016 року депутатів всіх рівнів Новоодеського району направили колективне звернення до прокурора Миколаївської області щодо зловживання головою Новоодеської РДА Вербіним та іншими службовими особами РДА своїм службовим становищем. Зокрема, через організацю неправомірної діяльності благодійного фонду “Рідна Новоодещина”, незаконне надання водних об’єктів, розорення та засіяння пасовищ району, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави. За даним фактом також розпочато кримінальне провадження.

Варто зазначити, що Вербін був головою осередку Партії Регіонів. Усі спецперевірки перед призначенням та погодженням він пройшов, уже займаючи посаду голови Новоодеської РДА – з квітня 2014 року. Тільки у травні 2014 року головою осередку замість себе він поставив свого водія – Махулю А.М., При цьому юридична адреса осередку так і залишилась адресою на якій проживає Вербін та його сім’я. За цією адресою осередок діє до сьогоднішнього дня.

Також як стало відомо, займаючи посаду директора Новоодеського районного центру зайнятості, Вербін приймав активну участь в подіях на майдані в м.Києві 2013 – 2014 рр. Він організовував та фінансував відправку на антимайдан до Києва мешканців Новоодеського району, які стояли на обліку в центрі зайнятості, а також своїх друзів-регіоналів з Миколаєва. Про це свідчать кримінальні провадження. Згідно з ними, в день відправляли по 5-6 повних автобусів з міста Нова Одеса (погрузка здійснювалась прямо біля будівлі РДА).

Окрім того, є інформація, що через Новоодеський центр зайнятості, який у свій час очолював Вербін, відбувалося відмивання державних коштів.

Після численних звернень щодо свавілля з боку Вербіна, Нооодеська райрада рекомендувала провести перевірку діяльності. Пропозиції були направлені директору обласного центру зайнятості та прокуратурі Новоодеського району, але вони здосі залишаються поза увагою.

На нараді за участю президента України 22 серпня 2005 року начальник Управління контролю у сфері соціального захисту населення ГоловКРУ О. Байбекова відзначила, що “…Новоодеським РЦЗН Миколаївської області (директор  Є. Вербін) витрачено понад 500 тис.грн на виплату одноразової допомоги 100 безробітним, з них підприємницьку діяльність здійснюють лише три особи”.

Поза увагою  Миколаївської обласної прокуратури та прокуратури району також залишились багато фактів “відкатів”, отриманих через Вербіна та його прихильників, які до сьогоднішнього дня займають керівні посади в районі та місті. Після призначення Вербіна головою Новоодеської РДА, за даними депутатів, корупційні схеми в районі були поновлені.

Наприклад, повідомлялося, що у районі продовжує працювати створена рада сільхозвиробників (голова Білоконенко Н. Я.) через яку зобов’язують фермерів сплачувати щомісячні “благодійні” внески під тиском Вербіна та керівника відділу РДА з агропромислового комплексу Казакуци В. В.

Факти можливих корупційних схем, про які повідомляють ЗМІ та місцеві жителі, можна перелічувати далі. Ця інформація з 2014 року висвітлюється у пресі. Неодноразові звернення направлялися до Адміністрації Президента,  Генпрокуратури, Кабміну, Верховної Ради, СБУ, Миколаївської ОДА. Але результатів досі немає.

Члени Депконтролю уже піднімали питання щодо перебування на посаді Вербіна під час відкриття представництва у Миколаєві, у травні 2016 року.  МДО “Депутатський контроль” готує звернення до правоохоронних органів, щоб поновити незалежне розслідування та, у разі підтвердження фактів, притягнути винних до відповідальності.