У Миколаєві розпочинає роботу регіональне представництво «Депутатського контролю»

У Миколаєві розпочинає роботу регіональне представництво «Депутатського контролю»


26 травня в Миколаєві відбулося виїзне засідання МДО «Депутатський контроль», на якому офіційно відкрили регіональне представництво об’єднання. Спільно з представниками місцевого самоврядування та силових структур присутні обговорили стан антикорупційної боротьби у регіоні та визначити подальші плани роботи.

Участь у заході взяли народні депутати України, члени МДО «Депутатський контроль»: Максим Поляков, Тарас Кремінь, Ірина Сисоєнко, Борис Козир, Євген Дейдей, радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол та Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.

До зібрання долучилися представники органів місцевої влади: Голова Миколаївської ОДА – Вадим Меріков,  міський голова – Олександр Сєнкевич, прокурор Миколаївської області – В’ячеслав Кривов’яз, а також представники силового блоку, бізнесу та громадські активісти.

На початку зустрічі Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко ознайомив присутніх з принципами роботи об’єднання та доповів про результати діяльності за 1,5 роки:

«Завдяки об’єднаним зусиллям членів «Депконтролю» вже більше 30 чиновників-корупціонерів звільнені з посад, за фактами злочинів відкрито 45 кримінальних проваджень. На розгляді у парламенті знаходиться більше 40 законопроектів, які знімають точки корупції в різних сферах людської діяльності. На сьогодні, у різних регіонах України вже активно працюють місцеві представництва МДО, які ведуть прямий діалог з громадянами й надають нам реальну картину щодо стану корупції на місцях. Представники малого й середнього бізнесу об’єднуються навколо «Депконтролю». Адже ми відстоюємо права й інтереси підприємництва, захищаємо від рейдерства та чиновницьких посягань».

DSC_0002

Вадим Руденко також додав, що лише спільними зусиллями та реальними методами боротьби можна досягти цілей. Головне – робити на благо народу та країни. «Депутатський контроль» завжди готовий допомогти, захистити й порадити. А якщо хтось скривдить, то обов’язково понесе покарання за свої дії.

До вступного слова долучалася також народна обраниця Ірина Сисоєнко. Вона висловила свою думку з приводу необхідності реформування системи охорони здоров’я та наголосила на важливості фінансування та розвитку медицини не лише в Миколаєві, а й по Україні загалом: «Цього року у Парламенті планується прийняття законопроекту про автономізацію медзакладів. Звісно, приватизовувати нічого не будемо. Ми лише хочемо надати можливість медичним установам самостійно заробляти, а лікарям отримувати достойну плату. «Депконтроль» відіграє велике значення не лише у комунікації між владою й громадянами, а й у контролі над фінансовими потоками у сфері медицини також».

Під час зустрічі Голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков звернув увагу гостей на те, що більше 50% проблем вирішуються на місцевому рівні. Він подякував членам об’єднання за відкриття представництва і коротко розповів про стан справ у регіоні.

«Уже 2 роки триває наша активна робота і  процес реформування. Ми намагаємося повністю виконувати вказівки, адже хочемо, щоб усі – від чиновника до простого громадянина – жили за законом. У нас активна громада, яка не годуватиме бюрократичний апарат міських рад. Я особисто займаюся цим питанням і наголошу, що ми будемо скорочувати корумпованих чиновників, аби покращувати життя і суспільства, і країни».

1

У свою чергу міський голова Олександр Сєнкевич додав, що побороти корупцію в Україні майже неможливо, але прагнути цього треба. І лише реформаторськими, активними діями слід зменшувати людський фактор: «Усі процеси, які наразі проводяться у міськраді, ми намагаємось електронізувати. Запровадження електронних систем виключить можливість чиновника брати участь у процесі  прийняття рішення. У мене іноді не вистачає інструментів для боротьби з корупцією на місцевому рівні. Тому створення МДО «Депутатський контроль» у Миколаєві допоможе нам, працівникам місцевого самоврядування, налагодити ті способи й методи, які допоможуть нам боротися із корупцією як всередині, так і в судах, і в контролюючих органах.»

 У ході виїзного засідання народний депутатчлен «Депутатського контролю» Максим Поляков закцентував увагу присутніх на антикорупційній роботі саме в регіонах та запевнив присутніх у дієвості роботи об’єднання. Адже на сьогодні надіслано багато депутатських звернень, відкрито кримінальних проваджень та захищено бізнес від рейдерства.

«Ми всіляко намагаємося співпрацювати з представниками місцевого самоврядування Миколаївщини. Скарги, що надходять від громадян усебічно розглядаються та опрацьовуються. Ми знаємо про проблеми корупції на митниці, і будемо активно з цим боротися. Що ж до прозорості роботи контролюючих органів, то скажу, що ці питання не вирішуються за місць-два. На жаль корупція діє в сьому світі, і у нас вона одна з найрозвиненіших, тому за рік її не побореш. Нині, ми повинні спільно, максимально прозоро та оперативно реагувати на прояви корупції, і тоді будуть реальні зміни»

3

Парламентар Тарас Кремінь закцентував увагу на цілях  та напрямках роботи членів «Депконтролю»: «Я обрав для себе освітній напрям, і наразі ми займаємося вирішенням проблем щодо фінансування навчальних закладів та установ профтехосвіти, збереження шкіл та інтернатів Ми співпрацюємо з Нацполіцією, СБУ, аби зробити цю сферу досконалою та безкорупційною. Наразі, я з колегами розробляємо та розглядаємо низку законопроектів, що відповідають соціальному запиту й допомагають розвивати освіченість серед населення».

Народний депутат України Ігор Бриченко зосередився на взаємній комунікації з громадськістю, сказавши, що саме  команда «Депконтролю» сформувалася за покликом душі та за вимогою часу. Він зауважив, що об’єднання покликане приносити конкретні результати, а його представники завжди готові подати руку допомоги.

Про труднощі адаптації та незахищеність військових і ветеранів АТО, які повертаються додому з війни, розповів народний депутат, член об’єднання Євген Дейдей. За його словами наразі ця проблема болюча для Миколаївщини, адже саме з цієї області багато військових, які були на передові.  Він також додав, що в Україні є два вороги: зовнішній агресор і внутрішній – рейдерство.

444

«Я вважаю, що лише спільними зусиллями ми зможемо захистити українців. А відродження Батьківщини залежить тільки від нас, якщо кожен визначиться для себе, якого майбутнього бажає Україні, тільки тоді ми зможемо навести лад у державі. Впевнений, ми з вами це зробимо, адже наша нація достойна гідного життя», – наголосив парламентар.

Під час виїзного засідання  було представлено керівника регіонального представництва «Депутатського контролю» –  Володимира  Прибитько та голову ГО «Депутатський контроль» у Миколаєві Сергія Вербицького.

54

Регпредставник подякував за покладену на нього відповідальність і додав: «Я особисто допомагатиму радам і організаціям, які створюються в регіоні, аби менше було корупції, а більше добрих справ.  Функція «Депконтролю» підтримувати і підставляти плече усім людям».

Нагадаємо, що «Депконтролю» відкриває свої представництва по всіх регіонах України. На Миколаївщині уже 8 регпредставництво.

Антикорупційне засідання викликало справжній фурор в області. На зустріч з народними депутатами, членами «Депконтролю» прийшли понад 250 осіб: представники місцевого самоврядування, бізнесу та активна громадськість.

Також наприкінці засідання Володимир Прибитько оголосив присутнім адресу Миколаївського представництва, куди кожен українець може звернутися за допомогою:  м. Миколаїв, вул. Карла Ліпхента, 9.

55