У Депконтролі закликають ГПУ розслідувати отримання українськими урядовцями хабарів від американської компанії

У Депконтролі закликають ГПУ розслідувати отримання українськими урядовцями хабарів від американської компанії


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Віктор Романюк 17 січня на брифінгу у Верховній Раді закликав Генеральну прокуратуру України провести розслідування щодо неправомірного відшкодування ПДВ та сплати хабарів українським високопосадовцям компанією із США.

Парламентар нагадав, що група членів “Депутатського контролю” раніше зверталася до ГПУ у зв’язку з цими фактами. Зокрема, у депутатському зверненні йшлося про те, що ще у 2013 році Alfred C. Toepfer International Ukraine Ltd – дочірня компанія американської агропромислової корпорації Archer Daniels Midland Company (ADM) визнала себе винною у виплаті хабарів через посередників для українських урядовців з метою отримання відшкодування податку на додану вартість.

Згідно з інформацією американського Мінюсту, з 2002 по 2008 роки представники компанії ACTI дали майже $22 мільйони хабарів українським чиновникам задля повернення ПДВ на загальну суму у $100 мільйонів. 

Віктор Романюк наголосив, що в цей час керівниками державної податкової служби України були М. Азаров, Ю. Кравченко, Ф. Ярошенко, О. Киреев, А. Брезвін і С. Буряк.

“Тобто, американська юстиція встановила судовим рішенням чітко і однозначно. Один із цих високопосадовців, а можливо і кожен з них отримували хабарі за те, що американські компанії отримували відшкодування з державного бюджету України”, – заявив на брифінгу Романюк.

Депутати неодноразово закликали допитати колишніх керівників та розпочати досудове розслідування. Проте, за словами Романюка, Генпрокуратура тричі відмовляла у порушенні кримінальної справи, посилаючись на відсутність складу злочину.

“В рамках дії депутатського контролю ми будемо і далі продовжувати звертатися до ГПУ, напряму співпрацювати зі слідчими органами США, щоб ясно довести суспільству, хто є в Україні корупціонерами”, – заявив член Депконтролю.