У Депконтролі виступили за розширення прав громадськості у боротьбі з корупцією

У Депконтролі виступили за розширення прав громадськості у боротьбі з корупцією


Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді ухвалити в першому читанні законопроект члена МДО “Депутатський контроль” Віталія Купрія №5398 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення прав громадянського суспільства у боротьбі з корупцією”. Як повідомив депутат на своїй сторінці у Facebook, закон не дозволить злочинцям-корупціонерам уникнути покарання.

Зокрема, пропонується надати заявнику про корупційні злочини, як представнику української громадськості, всіх прав потерпілого в кримінальному процесі. “Впевнений, що це дозволить ефективно контролювати правоохоронні органи та брати повноцінну участь у судових процесах проти корупціонерів!”, – вважає Купрій. На даний момент заявник позбавлений будь-яких прав, крім подачі заяви про злочин і отримання інформації про закінчення досудового розслідування.

Депутат також зауважив, що в діючому Кримінальному процесуальному кодексі не визначені чітко терміни, впродовж яких слідчий, прокурор мають розглянути клопотання сторін, пред’явити підозру, направити заявнику про злочин підтвердження відкриття провадження тощо. Таким чином, на практиці це призводить до чисельних правопорушень.

Крім того, він повідомив про те, що громадськості відомі чисельні факти того, як прокурори свідомо складають такий обвинувальний акт, який дає можливості корупціонерам уникати належного покарання. При цьому, в правоохоронних органах спостерігається тенденція, коли слідчі, прокурори, детективи, які визнані судом винними в порушені законів, не притягаються своїм керівництвом до дисциплінарної відповідальності.

“Ухвалення цього законопроекту дозволить невідворотно карати правоохоронців, які вступають у зговір із злочинцями-корупціонерами. Можливості громадськості в боротьбі з корупцією в Україні мають бути розширеними”, – підкреслив Віталій Купрій.

Нагадаємо, раніше Віталій Купрій заявляв, що необхідно запровадити систему заохочень для борців з корупцією.