У Депконтролі розкритикували президентський законопроект про громадянство

У Депконтролі розкритикували президентський законопроект про громадянство


Законопроект президента України Петра Порошенка про заборону подвійного громадянства (№6175) має на меті відволікти суспільство від проблем, які реально турбують людей – корупції, війни та низького рівня життя. Таку думку під час круглого столу в інформагентстві УНІАН висловив  народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Віталій Купрій.

Парламентар вважає, що питання подвійного громадянства є важливим, адже Україні “необхідно боротися з сепаратизмом, а також пильнувати, щоб на державні посади і в органи місцевого самоврядування не потрапляли агенти інших країн”. Проте, на його думу, законопроект №6175 не покликаний на боротьбу з сепаратизмом чи державністю, оскільки сам президент “торгує з країною-агресором Росією та підживлює окупанта податками зі своєї Ліпецької фабрики”.

“Вважаю, що цей законопроект зараз взагалі не потрібний, оскільки очистити депутатів і державних службовців від агентів Кремля можна зовсім іншим шляхом – швидко та невимушено!”, – відзначив Купрій.

Він підкреслив, що для цього Кабмін, ЦВК та НАЗК повинні прийняти відповідні підзаконні нормативно-правові акти, які б зобов’язували претендентів на державні посади в Україні обов’язково вказувати в заявах і автобіографіях факт отримання громадянства інших країн. “І це може бути зроблене максимум впродовж одного місяця!”, – підсумував депутат.