У Депконтролі прокоментували убивство екс-депутата РФ Вороненкова

У Депконтролі прокоментували убивство екс-депутата РФ Вороненкова


Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Вітарій Купрій прокоментував убивство в центрі Києва екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова. На думку парламентаря, в цій історії “є глибоке підводне каміння, про яке ми не знаємо”.

Він зазначив, що одним із мотивів швидкого надання президентом Петром Порошенком українського громадянства Вороненкову було захистити важливого свідка у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича.

“Тепер виникає питання: чому Вороненков не встиг повідомити українським правоохоронцям про всі зловживання російського генералітету? Якщо б він це зробив, то тоді російським спецслужбам не було сенсу його вбивати. Адже відео допиту і всі документальні підтвердження вже були б у нашого генпрокурора. І їх демонстрація суспільству могла б підтвердити російський слід у вбивстві”, – написав Купрій на своїй сторінці у в Facebook.

Він звернув увагу на заяву екс-депутат Іллі Пономарьова про те, що Вороненков не був цінний як свідок у справі проти Януковича, проте володів інформацією про фінансові махінації російського генералітету.

“Але із заяви Іллі Пономарьова виходить, що Вороненков знав про корупційні злочини в російській армії, але не повідомив про них українську сторону. Хоча мав на це достатньо часу. Тоді дійсно для російських спецслужб логічно було б прибрати важливого свідка. … Або Пономарьов каже неправду, або вже наші спецслужби “прогавили” такі серйозні покази свідка. Не можна було давати громадянство України людині, яка голосувала за анексію Криму, без серйозних на це підста”, – підсумував Купрій.

Він підкреслив, що якщо із Вороненкова не встигли “витиснути” усе про злочини Кремля, то такі дії силовиків є не непрофесійними та антидержавними.

Нагадаємо, 23 березня 2017 року Вороненкова застрелили у центрі Києва біля готелю “Прем’єр Палас”. Охоронець колишнього депутата, встиг поранити нападника – і той згодом помер у лікарні.

За даними українських правоохоронців, Вороненкова застрелив 28-річний громадянин України Павло Паршов, який служив у Нацгвардії і виконував завдання російських спецслужб.

Денис Вороненков переїхав із родиною із Росії до України й у грудні 2016 року отримав громадянство України. Він дав свідчення у справі проти екс-президента України Віктора Януковича про державну зраду. У Росії екс-депутата оголосили у розшук, звинувачуючи в шахрайстві.