Тарас Кремінь: “Митний експеримент – не панацея для ремонту доріг”

Тарас Кремінь: “Митний експеримент – не панацея для ремонту доріг”


Так званий “митний експеримент” не є єдиним рішенням проблеми фінансування ремонту доріг. Він повинен здійснюватися за рахунок дорожнього фонду та штрафних санкцій за перевантаження. Про це в ефірі студії “НикВести” заявив народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Тарас Кремінь.

“Митний експеримент” не є панацеєю, оскільки рішенням проблем наших доріг, по-перше, є Дорожній фонд, за який ми проголосували, по-друге, – два законопроекти №№5660, 5661, які найближчим часом, сподіваюся, будуть підтримані, щодо збільшення штрафів за проїзд з перевантаженням. І, по-третє, відповідальність не тільки перевізників, а й власників, і тих, хто відправляє (вантаж, – прим.)”, – сказав Тарас Кремінь.

Він також пояснив, що затверджений Верховною Радою “митний експеримент” не працює через відсутність постанови Кабміну про розподіл коштів.

“Не вистачає постанови Кабінету міністрів щодо розподілу. Проблема полягає в тому, що необхідний диференційований підхід до кожної області, оскільки не у кожній області є надприбуток від роботи самої митниці. Тут проблема не тільки в міністрі фінансів. Якість доріг в кожній області різна і сума на їх відновлення повинна бути абсолютно різною”, – пояснив Тарас Кремінь.

Нагадаємо, раніше член МДО “Депутатський контроль” Олександр Горбунов заявляв про необхідність справедливого розподілу коштів при митному експерименті.


“Митний експеримент” був ініційований Кабінетом Міністрів у 2015 році. Він полягає у спрямуванні 50% суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів, що справляються під час митного оформлення товарів до спеціальних фондів відповідних обласних бюджетів із метою фінансування дорожньої інфраструктури.