Тарас Кремінь: «Для розвитку освіти слід провести евакуацію золотого фонду України на материкову територію»

Тарас Кремінь: «Для розвитку освіти слід провести евакуацію золотого фонду України на материкову територію»


Народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Тарас Кремінь сьогодні на брифінгу у ВРУ висловив своє бачення подальшого розвитку освіти в Україні.

 «Як член комітету з питань освіти й науки я покладаю велику надію на Міністра освіти й науки України Лілію Гриневич. Я вважаю, що той курс, який започаткований нею на посаді голови Комітету  і зрештою той курс, який був започаткований Арсенієм Яценюком в системі освіти й науки, повинен бути продовжений. Ефективне надання тих освітніх послуг і вирішення проблем з навчанням дітей з окупованих територій мають бути вирішені й трансформовані в досить ефективні законопроекти, які ми зобов’язані прийняти вже найближчим часом», – прокоментував парламентар.

За словами  Тараса Кременя, нині вкрай необхідно вирішити питання щодо фінансування всієї сфери освіти й науки. Адже у програмі дій Уряду на 2016 рік, запропонованій Володимиром Гройсманом, на жаль, не зазначається обсяг виділених коштів. Наприклад, на сьогодні існує проблема в ЗУ «Про наукову й науково-технічну діяльність», де питання фінансування взагалі нівельовано.

Парламентар також зауважив: «Крім наявних законів та постанов, я вважаю, що для дітей з окупованих територій та Криму має бути лояльна, а можливо, навіть спрощена система вступу до українських вишів. Іншими словами я назвав би це – евакуація золотого фонду України на материкову територію, яка  контролюється українською владою. Тому план МОН має вийти зараз на перший план, пріоритетний, стратегічний».

Не менш важливе питання стосується призупинення передачі на місцеві рівні майна закладів професійно-технічної освіти. А це – сотні тисяч гектар землі, матеріали технічної бази, унікальне обладнання, яке повинно бути передано тільки після зняття вето Президента і стабілізації системи в галузі освіти.

«Освіта – це галузь майбутнього, яка надає державі нові карди: нових вчених, техніків, політиків, культурних діячів й аграріїв. І тому нівелювати вирішення таких нагальних на сьогодні проблем у сфері освіти й науки– неможливо», – підкреслив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.