Тарас Кремінь: «Діти з окупованих територій мають отримувати якісну, а головне доступну освіту»

Тарас Кремінь: «Діти з окупованих територій мають отримувати якісну, а головне доступну освіту»


На сьогодні досить гостро стоїть проблема отримання учнями якісної освіти, особливо у Донецькій та Луганській областях, де питання забезпечення прав дітей на здобуття середньої та вищої освіти повинні бути пріоритетними у МОН. Про це зауважив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль»  Тарас Кремінь на брифінгу у Верховній Раді України.

Сьогодні парламентарі проголосували за основу і в цілому за кілька законопроектів, які на перспективу повинні визначити стратегію розвитку освітньої галузі в Україні, а саме ЗУ «Про освіту» та ЗУ «Про штатний розпис».

Нині у Комітеті освіти й науки відбувається міжвідомча нарада щодо організації проведення державної підсумкової атестації (ДПА) та ЗНО для випускників загальноосвітніх закладів, які знаходяться на тимчасово окупованій території. Саме це є другим важливим питанням, що має стати ключовим для реалізації освітніх політичних завдань.

Під час виступу народний обранець наголосив на важливості спрощення процедури перетину кордону, аби діти під час підготовки й проведення ЗНО мали вільний доступ до опорних навчальних закладів.

Також важливою залишається інтенсифікація виїзних засідань профільних комітетів не тільки до Донецької та Луганської областей, а й туди, де знаходиться найбільша концентрація вимушених переселенців.

«Наразі організація дистанційного навчання є надзвичайно важливою. Наш Комітет розуміє, що аналогічні проблеми з випускниками ми маємо цього навчального року серед тих, хто знаходиться на  території АР Крим. Наразі потрібно стабілізувати ситуацію, що склалася навколо Таврійського університету ім. Вернадського. Це єдиний ВНЗ АР Крим, який переїхав на материкову Україну. Він потребує державної підтримки й допомоги у виділенні приміщень та фінансуванні», – підкреслив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль»  Тарас Кремінь.

Сьогодні, коли українці згадують поранених учасників АТО  і вшановують пам’ять усіх загиблих на Євромайдані не можна забувати про проблеми дітей у зоні проведення АТО, про дітей загиблих бійців і звісно про тих, кому ця війна надала надзвичайних людських і життєвих втрат.

 «Члени об’єднання завжди на перше місце ставлять проблеми гуманізму та моралі. Адже в такі важкі часи не можна забути про майбутнє – дітей. Вони не повинні бути заручниками обставин та політичних ігор», – відмітив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.