Справа Насірова: депутати прокоментували вручення підозри главі ДФС

Справа Насірова: депутати прокоментували вручення підозри главі ДФС


Народні депутати, члени МДО “Депутатський контроль” прокоментували ситуацію довкола вручення підозри очільнику Державної фіскальної служби Роману Насірову.

Насіров підозрюється у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. В ніч на п’ятницю 3 березня детективи Національного антикорупційного бюро України вручили Насірову повідомлення про підозру в лікарні “Феофанія”.

Як зазначив позафракційний депутат Віталій Купрій, ця ситуація не була для нього несподіваною.  “Декілька місяців тому чув, що його поставили на прослушку. Тепер виникає питання: НАБУ просить щоб їм надали право прослуховання. Але ж відсутність цього права не завадила арешту голови ДФС. Якщо хочуть, то можуть. І без прослушки, і без антикорупційних судів!“, – повідомив парламентар.

У свою чергу, депутат Віктор Романюк (“Народний фронт”) зазначив, що він особисто тричі намагався порушити кримінальне провадження проти Романа Насірова. “Він перевищив службові повноваження і призначив П. Пашко ректором Університету Державної фіскальної служби України, бо про це його попросив А. Деркач, хоча П. Пашко підлягав люстрації і не має права займати цю посаду ректора. Особисто теж застерігав його від такого неправомірного вчинку. Роман Насіров вирішив для себе по-іншому… Доля теж вирішила по-іншому… “, – зазначив Романюк.

Хто тепер буде давати команди інспекторам фальсифікувати акти перевірки? Кілька днів назад на питання моїх юристів “Чому стільки порушень при складанні акту”, інспектор ДФС злякано розвів руками і відповів: “нам зверху сказали” Якось незручно вийшло…“, – прокоментував спробу затримання Насірова позафракційний депутат В’ячеслав Константіновський.

Відзначимо,  що слідчі НАБУ вручили главі ДФС Роману Насірову підозру в лікарні Феофанія в рамках розслідування справи народного депутата Олександра Онищенка. Після цього, за словами лікарів, у Насірова діагностували інфаркт міокарда.

nasirov-feofaniya-vezut

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі стверджують, що голова ДФС завдав збитків державі на 2 млрд. грн. Голову ДФС підозрюють у зловживанні владою під час особистого підписання рішень про розстрочення податкових боргів підприємствам, які фігурують в так званій “газовій справі Онищенка”.

Зокрема, за даними САП, Насіров у 2015-2016 роках, дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу ТОВ “Фірма “Хас”, ТОВ “Карпатнадраінвест”, ТОВ “Надра Геоцентр”.