Спецоперація на Одеській митниці: ДФС і «Депутатський контроль» виявили контрабанду на $250 тис. (ВІДЕО)

Спецоперація на Одеській митниці: ДФС і «Депутатський контроль» виявили контрабанду на $250 тис. (ВІДЕО)


Під час перевірок Державної фіскальної служби на Одеській митниці, ініційованих МДО «Депутатський контроль», у порту «Іллічівськ» на терміналі «Бонд» вилучено контрабандний контейнер, який імовірно належить компаніям одіозного «бізнесмена» Вадима Альперіна.

За даними працівників ДФС, з високим ступенем вірогідності, всередині контейнера CXDU2031871 імпортера «Таймтек» знаходиться товар вартістю $250 тис., який не відповідає  задекларованому. Щоб уникнути ввезених в Україну товарів поза митним контролем та ухилення від митних платежів по них, співробітники ДФС планували провести огляд контейнера, як це передбачено законодавством.

Зробити це не дають зловмисники. Для цього 21 квітня Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду міста Одеси Анатолій Дерус надав органам прокуратури тимчасовий доступ (тобто можливість ознайомитися і вилучити) до товарів з контейнеру CXDU2031871 на склад Альперіна – ТОВ «Таймтек». Посилаючись на це судове рішення, контейнер намагалися вилучити взагалі.

За словами народного депутата України, члена МДО «Депутатський контроль» Максима Полякова, таким чином планувалося, що контейнер не буде розкритий органами ДФС, а вже на «потрібному» складі відбудеться підміна товару для уникнення скандалу та кримінальної відповідальності.

Із боку ДФС надійшла категорична відмова на вилучення контрабандного контейнера без огляду та опису. Тому були  навіть спроби вкрасти товар. Для запобігання розкрадання МДО «Депутатський контроль» звернулося до правоохоронних органів з метою охорони вантажу.

Також  стало відомо, що люди, які зараз посилено намагаються врятувати свій контрабандний контейнер, зверталися за допомогою до патріотичних організацій Одеси («Самооборони», «РДБ», «Правого сектора» та інших), але отримали категоричну відмову.

Окремо варто підкреслити, що завдяки особистому втручанню і сприянню заступника Генерального прокурора України Олега Заліска та прокурора Одеської області Романа Говди вдалося завадити діям зловмисників і зберегти контейнер від крадіжки та вилучення.

У свою чергу, від голови Державної фіскальної служби Максима Мокляка, якого члени МДО «Депутатський контроль» поінформували про виявлений контрабандний контейнер в Одесі особисто, ніякої реакції не було.

На поточний момент співробітники ДФС чекають дозволу від Одеської митниці на повернення контейнера на територію митного контролю для відкриття і початку перевірки вантажу спільно зі співробітниками прокуратури. Однак, відповідальні особи, мабуть виконуючи команди в.о. начальника митниці Володимира Передерія, всіляко ухиляються від цього, що ще раз підкреслює, що до моменту відсторонення Передерія з посади, про що МДО «Депутатський контроль» неодноразово зверталося до Максима Мокляка, правопорушення будуть продовжуватися.

Нагадаємо, органи прокуратури за зверненням МДО «Депутатський контроль» порушили кримінальне провадження проти в.о. начальника Одеської митниці Володимира Передерія за зловживання владою та службовим становищем при оформленні експортерами товарів, і за Розпорядження, за яким простежується корупційна складова за здійснення митних процедур. У ході досудового розслідування проводиться перевірка фактів правопорушень.

Контактна особа на місці – спеціально уповноважений МДО «Депутатський контроль» в Одеській області Василь Підлісний, тел. 068-133-05-72, 050-318-83-05. Контакт з представником ДФС на місці: 095-908-90-00, Володимир.