Сергій Кудлаєнко: «Нова система звітності гальмує розвиток підприємництва в Україні»

Сергій Кудлаєнко: «Нова система звітності гальмує розвиток підприємництва в Україні»


Запровадження нової звітності для підприємців, які здійснюють роздрібну торгівлю, ускладнює ведення підприємницької діяльності та збільшує кількість перевірок. Про це під час виступу на брифінгу заявив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Сергій Кудлаєнко.

21 квітня цього року  набрав чинності наказ Мінфіну «Про затвердження форм і звітів щодо виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, за яким запроваджено звітність для підприємців, що отримали відповідні ліцензії та здійснюють роздрібну торгівлю.

Парламентар наголосив, що протягом 2016 року від представників бізнесу надходили численні скарги щодо запровадження нової системи звітності.

«Цей наказ не проходив громадського обговорення, і більше того, він лише посилює тиск на бізнес, ускладнює ведення підприємницької діяльності. Натомість, кількість перевірок збільшується врази. Ми з колегами розробили законопроект № 2498а, який передбачає уникнення перевірок для тих підприємців, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю. Однак через недостатню кількість голосів законопроект не був прийнятий», – зауважив народний депутат.

Сергій Кудлаєнко також додав, що спрощення ведення бізнесу в Україні не відбудеться, якщо не вносити зміни до діючих законів та не пропонувати альтернативних шляхів врегулювання. Він закликав народних депутатів консолідуватися та не допустити тиску на бізнес.