СБУ розкрила махінаційні схеми, за допомогою яких відмили 100 млн грн. під час закупівель обладнання для діалізу

СБУ розкрила махінаційні схеми, за допомогою яких відмили 100 млн грн. під час закупівель обладнання для діалізу


СБУ спільно з представниками прокуратури викрили схеми розкрадання державних коштів під час закупівель медичних препаратів для хворих на ниркову недостатність.

За даними СБУ, київська комерційна структура протягом 2013-2015 рр. перемагала у тендерах, які проводилися Міністерством та обласними департаментами охорони здоров’я. Загальна сума, поставлених бізнесменами виробів медичного призначення для перитонеального діалізу, перевищила 800 мільйонів гривень.

Зазначимо, що народні депутати, члени МДО «Депутатський контроль» ще 2 лютого 2016 року заявили про свою  стійку позицію щодо боротьби з монополізацією  на ринку постачання витратних матеріалів для перитонеального діалізу. Адже, за наявною інформацією та даними Антимонопольного комітету, більше 95% ринку належить одній компанії-монополісту, представники якої мають причетність до поплічників Януковича.

Члени «Депконтролю» Максим Поляков, Олександр Кодола, Віктор Романюк, Геннадій Кривошея неодноразово під час промов у ЗМІ, на брифінгах , виступах у Парламенті постійно наголошували на важливості розслідування ситуації. Відповідні звернення постійно надсилалися до Прем’єр-міністра України, Кабміну, ГПУ, СБУ, Нацполіції. Парламентарі з трибуни закликали всі інстанції негайно розкрити приступні зговори. Адже монополісти домовлялися з представниками медзакладів, аби ті штучно створювали ажіотаж в регіонах щодо нестачі витратних матеріалів та підписували угоди на постачання необхідних медикаментів.

За попередніми підрахунками, лише за останній роки на державні гроші закуплено «зайвої» продукції на більш ніж 100 млн гривень. У той час, коли ці кошти можна було б витратити на закупівлю інших вкрай потрібних медикаментів та ліків.

«Члени «Депконтролю» системно захищають права діалізозалежних пацієнтів протягом тривалого часу. Ми не допустимо існування й реалізації корупційних схем в системі охорони здоров’я. Публічна позиція СБУ свідчить про те, що винні нарешті будуть притягнені до відповідальності. Наразі, представники ЗМІ телефонують до нас з вимогою оголосити назву структури, яка причетна до відмивання коштів. Але поки що цього робити не слід, адже зараз здійснюється досудове слідство і розголошенням інформації можна «злякати» монополістів. Усю наявну інформації щодо корупційних схем та монополізації ринку діалізу ми передали до СБУ. Сподіваємося, що після закінчення розслідування представники служби публічно проінформують українців, імена корупціонерів стануть відомі і на них одягнуть наручники.», – зауважив Перший заступник Голови Секретаріату МДО «Депутатський контроль» Юрій Житомирський.

Проблема забезпечення хворих на ниркову недостатність своєчасними, а головне якісними процедурами – питання життя.  Тому  «Депутатський контроль» добивався й надалі добиватиметься знищення корупційних злочинних схем на ринку діалізу. Адже це спричиняє завищення цін на процедуру в рази, необґрунтовану кількість закупок витратних матеріалів й обладнання та невідповідність медичних послуг міжнародним стандартам якості.