Руслан Сидорович: «Порушення прав адвокатів неприпустиме для європейської держави»

Руслан Сидорович: «Порушення прав адвокатів неприпустиме для європейської держави»


Порушення  адвокатської таємниці і проведення обшуків адвокатів по справах їх клієнтів є абсолютно неприпустимим у європейських державах. Про це під час виступу на брифінгу у Верховній Раді наголосив народний депутат, співголова МДО «Депутатський контроль»  Руслан Сидорович.

Разом з іншими парламентарями, членами об’єднання Віктором Романюком і Олександром Дроздиком висловили занепокоєння ситуацією щодо незаконного перешкоджання адвокатської діяльності.

Парламентар зазначив, що підтримує рішучі дії НАБУ по розслідуванню корупції у високих ешелонах влади. Однак, при цьому порушуються не лише права адвокатів, а й одне з найфундаментальніших конституційних принципів – права на правову допомогу.

«Залякування адвокатів фактично може призвести до того, що адвокатура, як інститут буде знищена, а громадяни залишаться без правового захисту. Навіть влада Януковича, яка не гребувала майже ніякими засобами не допускала тиску на адвокатів», – зауважив Руслан Сидорович.

Народні депутати уже підготували відповідне звернення до Президента та Генерального прокурора з вимогою захистити Конституцію, провести службове розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності.

«Перешкоджання адвокатської діяльності не лише протирічить Конституції України, а й псує зовнішньополітичний імідж держави. Не можна говорити про побудову правової країни, і разом з тим, позбавляти громадян захисту і порушувати Основний закон», – підкреслив Голова ГО, Голова Секретаріату Міжфракційного об’єднання  Вадим Руденко.