Робота “гарячої лінії”: Депконтроль вимагає розслідувати рейдерське захоплення БМПЗ

Робота “гарячої лінії”: Депконтроль вимагає розслідувати рейдерське захоплення БМПЗ


На гарячу лінію “Депутатського контролю” надійшла інформація від керівника Братського маслопресового заводу (БМПЗ) – ТОВ “НЕСТ” Анатолія Доценка про рейдерське захоплення підприємства.

Завод знаходиться в смт. Братське Миколаївської області. За повідомленнями керівника, захоплення було здійснено 13 січня шляхом підробки документів. Зокрема, загарбники вчинили незаконні реєстраційні дії, фактично переписавши на підставну особу підприємство. Це виражалося в незаконному внесенні в Єдиний державний реєстр змін про “нових” власників і директора, а також зміну юридичної адреси підприємства.

За словами Доценка, 14 січня до підприємства під’їхали представники “нового власника” Владислава Зайцева і дніпропетровського ТОВ “Олтрейд 2016”, якому завод нібито передано в оренду. Пізніше, 23 січня, на завод прийшли 40-45 озброєних молодих людей в бронежилетах. Керівник цієї групи повідомив, що він є директором охоронної фірми “Борисфен”, яка тепер і буде охороняти завод.

За словами директора БОПЗ, на заводі повністю заблоковані виробничі процеси, припинено роботу котельні, замерз водогін.

Доценко зазначив, що законними власниками і керуючою компанією були подані заяви і підтверджуючі документи до Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ, Головного управління національної поліції в Миколаївській області, Братського управління поліції, Національного антикорупційне бюро України і Службу безпеки України. Але поки ніякі заходи вищевказаними відомствами не розпочинаються.

На даний час підприємство заблоковано і законні співробітники не можуть виконувати своїх службових обов’язків: зірвані контракти, не виплачуються податки і зарплати.

Також згідно з інформацією керівника, відомо, що аналогічна ситуація сталася в один і той же час у Харківській області, де правоохоронці запобігли спробі захоплення підприємства в Лозівському районі. Там за наявною інформацією зловмисники шляхом обману здійснили перереєстрацію корпоративних прав компаній ТОВ “БОТіК”, ТОВ “Сурят” і ТОВ “Агробізнес-2010”, відбулася незаконна зміна власника без відома засновників зазначених підприємств.

Але, як зазначає Доценко, там реакція правоохоронців радикально відрізняється від ситуації на Братському маслопресовому заводі.

“Скільки ще в державі буде відбуватися свавілля і беззаконня на тлі злочинної недбалості, корупції, бездіяльності, а може і злочинного наміру, покривання силових, контролюючих і реєстраційних органів? Про який “інвестиційний клімат” ми можемо говорити, коли повсюди відбуваються незаконні захоплення підприємств, враховуючи і без того складну економічну ситуацію в країні і умови роботи бізнесу?”, – йдеться у офіційній заяві керівника заводу.

Керівництво і колектив компанії закликають органи влади розблокувати діяльність підприємства, провести неупереджену перевірку та притягнути винних до відповідальності.

МДО “Депутатський контроль” бере під контроль ситуацію довкола Братського МПЗ. Ми встановлюємо усі обставини захоплення та вимагаємо від правоохоронців негайно розібратися у даній ситуації!

Про подальші новини навколо заводу будемо інформувати.

Нагадаємо, раніше Депконтроль відкрив в Україні “гарячу лінію” для захисту бізнесу.


Телефон “гарячої лінії” для захисту бізнесу:

044 251 6060

Е-mail: anticor@depcontrol.org

Також ви можете надіслати своє звернення та документи на адресу:

01001, Київ, вул. Грушевського, 10