Робота Депконтролю: Кияни закликають зупинити незаконне будівництво багатоповерхівки

Робота Депконтролю: Кияни закликають зупинити незаконне будівництво багатоповерхівки


Жителі одного з київських будинків (вул. Ушинського,14-Б) звернулися до МДО “Депутатський контроль” із проханням відреагувати на незаконне будівництво багатоквартирного житлового будинку по сусідству з їхнім домом. За даними мешканців, його будують з порушенням багатьох будівельних норм.

Відповідно до отриманої інформації, Київська міська рада у 2013 році надала компанії “Спектрсервіс-Трейд” земельну ділянку для експлуатації, обслуговування та реконструкції нежитлової споруди – магазину на вул. Ушинського,14-А. У подальшому був укладений договір щодо передачі ділянки площею 0,118 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Таким чином, цілі, для яких була надана земельна ділянка не співпадають з її цільовим призначенням, яке було зазначено в договорі оренди.

Також про те, що забудовник неправомірно здійснює будівництво, може свідчити те, що при цьому Державна будівельна-архітектурна інспекція України зареєстровула декларацію ТОВ “Спектрсервіс-Трейд” про початок виконання будівельних робіт на об’єкті: реконструкція (нове будівництво) нежитлового будинку під житловий будинок з вбудованими приміщеннями.

Варто відзначити, що реконструкція — це перебудова введених в експлуатацію в установленому порядку об’єктів будівництва, яка передбачає удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміну основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри тощо).

Реконструкція передбачає збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об’єкта в цілому або його частин.

Враховуючи вищевикладене можна дійти висновку, що зміст декларації ТОВ “Спектрсервіс-Трейд” не відповідає нормативним документам, що регулюють діяльність у сфері будівництва.

Також зазначається, що компанія не провела громадські слухання щодо врахування громадських інтересів при будівництві житлового багатоквартирного будинку. Адже відповідно до законодавства при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути ураховані також вимоги власників будівель, що оточують місце будівництва.

2095977

Окрім цього, площа земельної ділянки 0,118 га, на якій планується здійснити будівництво багатоповерхівки не відповідає Державним будівельним нормам України. Також існують суперечності щодо категорії складності ІІІ вказаної в зареєстрованій декларації ІІІ категорії складності. Це пов’язано з тим, що  житлова будівля будується в безпосередній близькості до залізничної колії. Із врахуванням цього, у випадку її руйнування, це може призвести до припинення функціонування об‘єктів транспорту загальнодержавного значення, а будівництво об’єктів з критерієм такого ризику відноситься до V категорії.

Також, є підстави вважати, що планування і забудова зазначеної земельної ділянки здійснюється без передбачення та створення найбільш сприятливих умов для життя, а також для збереження і зміцнення здоров’я громадян. А саме:

  • планувальна організація будівлі не забезпечує в житлі та на території поблизу будинку сприятливий мікроклімат, нормативні акустичний та інсоляційний режими і рівні хімічного забруднення навколишнього середовища, питомі розміри вільних і озеленених площ дворів, що не відповідає будівельним нормам;
  • дворова територія будинку, що буде побудований, не зможе бути озелененою відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил, а також нормативно -правових актів у сфері містобудування та не забезпечить різних видів відпочинку та занять всіх груп населення, в тому числі майданчиків для:

а) ігор дітей дошкільного і молодшого шкільного віку; б) занять фізкультурою та спортом; в) відпочинку дорослого населення;                           г) господарського призначення (сушіння білизни, чистка речей, розміщення сміттєзбірників); д) спеціального призначення (відкриті майданчики для короткочасних та гостьових стоянок автомобілів). При цьому, майданчики у даному випадку не буде ізольованим від об’єктів обслуговування, господарських дворів, вулиці смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5 м і не зможе бути прохідними для пішоходів та транзитного руху транспорту.

Як відомо, ТОВ “Спектрсервіс-Трейд” з 2009 року зареєстроване за адресою: м. Київ, Солом’янський р-н, вул. Ушинського, 14 А,      Директор – Титаренко Валентина Володимирівна, один з учасників Товариства – Абдуллаєв Вагіф Гамза Огли. Відповідно до інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі, саме остання особа є директором уже скандальної компанії “Вагра” .

Варто відзначити, що у 2014 році заступник прокурора міста Києва та Громадське об’єднання “Український суспільно-правовий рух: Демократія через право” зверталися до судових органів з вимогами визнати відсутнім у ТОВ “Вагра” права користування земельною ділянкою площею 0,1521 на вул. Волгоградській, 25 у Солом’янському районі м. Києва.

Тоді також йшлося про нецільове використання земельної ділянки. У зв’язку з суспільним резонансом, будівництво на вулиці Волгоградській було зупинено. При цьому розпочато незаконне будівництво по вул. Ушинського, 14 А. За даними заявників, на Ушинського навіть перенесли паркан з попереднього будівництва.

У зв’язку з цими фактами “Депутатський контроль” закликав Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА, Державну архітектурно-будівельну інспекцію України та Держпродспоживслужбу провести перевірку викладеної у зверненні інформації. У разі необхідності зупинити будівництво вищевказаного будинку та не допустити руйнування навколишніх будинків.

Читайте також: В Україні масово будують малометражне житло. Чи законні smart-квартири?