Рейтинг тижня: Депконтроль – лідер по голосуванню за економічні ініціативи

Рейтинг тижня: Депконтроль – лідер по голосуванню за економічні ініціативи


“Депутатський контроль” очолив традиційний рейтинг голосування за економічні ініціативи від Мінекономіки України.

На останньому пленарному тижні зими депутати нашого об’єднання активно підтримували важливі законопроекти №0130 (Ратифікація угоди COSME між Україною та ЄС) та №3719 (“Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій законності при їх проведенні).

Другий законопроект передбачав заборону на вилучення серверів у ІТ-компаній, що б дало можливість захистити їх від свавілля правоохоронних органів. На жаль, закон не набрав у Раді необхідних голосів.

“Через провалення законопроекту “еміграція” таких компаній закордон продовжиться”, – зазначив автор рейтингу, радник міністра економічного розвитку і торгівлі Ярослав Железняк.

“Вже третій раз поспіль у нас вибірка складається тільки з двох законопроектів на тиждень… В цей час інші країни крокують набагато швидше за нас, а до чергового дедлайну по рейтингу Doing Business залишається все менше часу. Тому сподіваюсь, що разом з весною прийде і пришвидшення розгляду економічних ініціатив”, – заявив Железняк.

Нагадаємо, ратифікація угоди COSME між Україною та ЄС дає можливість підготувати український бізнес до вільної торгівлі з ЄС та прискорити вихід вітчизняних підприємств на зовнішні ринки. Раніше член МДО “Депутатський контроль”Дмитро Лубінець прокоментував приєднання України до програми COSME.