Рейтинг Мінекономіки: Депконтроль знову став лідером по голосуванню за економічні законопроекти

Рейтинг Мінекономіки: Депконтроль знову став лідером по голосуванню за економічні законопроекти


Міжфракційне об’єднання Верховної Ради “Депутатський контроль” стало знову стало лідером голосування за економічні законопроекти.

До рейтингу від Мінекономіки потрапили три ініціативи. Зокрема, це ратифікація Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, яка відкриває ринок для 98% українських товарів (№0120).

Український бізнес дуже чекає на те, що після остаточної ратифікації відбудеться значне збільшення торгівлі з канадською стороною. Це допоможе нашим виробникам відкрити нові ринки збуту, залучити більше інвестиційних ресурсів”, – прокоментував ухвалення Угоди про ЗВТ Голова Секретаріату МДО “Депутатський контроль” Вадим Руденко.

Також депутати прийняли за основу законопроект №5587 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності”. Прийняття в цілому цієї ініціативи дозволить Україні значно покращити позиції в рейтингу Doing Business.

Для ухвалення третього законопроекту депутатам парламенту не вистачило голосів. Це законопроект №3610 “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” (щодо скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту)”. За даними експертів Мінекономіки, цей “податок на інвестиції” не виправдав себе, став причиною корупції та погіршує позиції країни в рейтингу Doing Business.

На цьому тижні ми збільшили результат – вже два позитивних голосування, але це явно недостатньо для того, щоб забезпечити стале економічне зростання. Тому чекаємо на тематичний день економічного розвитку вже на наступному тижні“,  – зазначив автор рейтингу, радник міністра економічного розвитку і торгівлі Ярослав Железняк.