Рейтинг Мінекономіки: Депконтроль у лідерах по голосуванню за реформаторські законопроекти

Рейтинг Мінекономіки: Депконтроль у лідерах по голосуванню за реформаторські законопроекти


Члени МДО “Депутатський контроль” потрапили до трійки лідерів депутатських об’єднань, які найефективніше голосували у парламенті на першому пленарному тижні нової сесії за важливі економічні законопроекти. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив радник міністра економічного розвитку і торгівлі Ярослав Железняк.

Зокрема, депутати прийняли закон №4159 “Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж” (серед авторів – члени Депконтролю Б. Козир та В. Івченко).

“Розвиток телекомунікаційних мереж дає можливість зменшити бар’єри для поширення цифрових технологій в Україні, а електроні довірчі послуги це необхідна умова для електризації багатьох процесів в країні: від отримання довідки до купівлі авто”, – прокоментував прийняття закону Железняк.

Також члени Депконтролю активно голосували за законопроект Кабміну №4685 “Про електронні довірчі послуги”. Однак він був відправлений на повторне перше читання, що відкладає мінімум на місяць появу таких інструментів адміністрування бізнесу, як електронна ідентифікація (BankID, MobilID), підкреслив радник міністра.

Закон стосується інтеграції України у глобальний цифровий простір та спрощення адміністративного навантаження на бізнес за рахунок запровадження онлайн-формату укладання договорів та підтвердження надання послуг (електронні підпис, печатка, мітка часу, електронна рекомендована поштова доставка).

За прогнозами експертів, прийняття цього закону дозволить бізнесу, особливо малому та середньому оптимізувати адміністративні видатки на укладання договорів, зокрема й міжнародних, а також процедури підтвердження надання послуг.