Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою

Рада ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою


Верховна Рада України у вівторок, 14 березня, ратифікувала введення зони вільної торгівлі із Канадою. За відповідний законопроект №0120 проголосували 272 депутатів, проти не проголосував жоден депутат.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, Угода про ЗВТ сприятиме розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та Канадою, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від безмитного доступу до ринку Канади, відкриє можливості для українського бізнесу як для розширення ринків збуту, так і для розвитку й модернізації власного виробництва з метою підвищення конкурентоспроможності на нових ринках.

У свою чергу, у Мінфіні України підкреслили, що ратифікація Угоди відкриває безмитний доступ для українських експортерів до 98% ринків товарів.

“Водночас, з огляду на різний ступень економічного та соціального розвитку сторони застосовуватимуть принцип асиметричності зобов’язань, що дозволить Україні адаптувати торгівлю з цією країною до нових умов. Відтак, Україна використовуватиме перехідні періоди до повної лібералізації імпортних мит”, – йдеться у повідомленні міністерства.

1 2 3

Джерело інфографіки: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Для набрання чинності Угода потребує ратифікації парламентами обох країн. Наразі очікується голосування у Сенаті Канади (третє читання), підписання Президентом України та Генерал-губернатором Канади, обмін ратифікаційними документами.

“Український бізнес дуже чекає на те, що після остаточної ратифікації відбудеться значне збільшення торгівлі з канадською стороною. Це допоможе нашим виробникам відкрити нові ринки збуту, залучити більше інвестиційних ресурсів“, – прокоментував ратифікацію Угоди про ЗВТ з Канадою Голова Секретаріату МДО “Депутатський контроль” Вадим Руденко.