Рада проголосувала за зміни до закону “Про вищу освіту”: коментар члена Депконтролю

Рада проголосувала за зміни до закону “Про вищу освіту”: коментар члена Депконтролю


Верховна Рада ухвалила 21 березня за основу та в цілому законопроект про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст” (№5240), яким розблокувала початок вступної кампанії до вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

Прийняття законопроекту дає можливість приймальним комісіям з 1 вересня 2017 року проводити набір абітурієнтів на навчання до закладів ПТУ, коледжів та технікумів за ОКР “молодший спеціаліст”. Згідно з попередньою редакцією Закону “Про вищу освіту”, останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст” проводився у 2016 році.

Як наголосив перед голосуванням один зі співавторів законопроекту, член МДО “Депутатський контроль”, голова підкомітету з питань освіти Комітету ВР питань науки і освіти Тарас Кремінь, ухваленням цього документа парламент фактично дає старт вступній кампанії у закладах профтехосвіти України.

“Тим самим ми допомагаємо нашим навчальним закладам, які орієнтовані на регіональні замовлення, забезпечити кваліфікованими кадрами наші підприємства, які працюватимуть на розвиток української економіки, які забезпечуватимуть наповнення бюджетів, які створюватимуть всі необхідні умови для балансу в Державному бюджеті”, – цитує парламентаря прес-служба НФ.

Прийняття змін до Закону має стати тимчасовим вирішенням проблеми. Остаточно статус ОКР “молодший спеціаліст” має визначити базовий Закон “Про освіту”, що вже прийнятий парламентом у першому читанні.

“Цим документом ми, по суті, даємо сигнал та надію нашим керівникам профтехосвіти, нашим студентам на те, що найближчим часом у нас з’явиться закон і “Про професійну освіту”, яким, по суті, ми завершимо цикл пакетів реформування системи освіти”, – наголосив Тарас Кремінь.

Нагадаємо, раніше член Депконтролю Борис Козир заявляв, що бізнес має долучитися до фінансування професійно-технічної освіти.